Anne ile daha iyi anlaşmanın yolları nelerdir?

Annenizle daha iyi anlaşmanın yolları nelerdir yaşa göre farklılık gösterir mi?

karşılık vermeden va sesimizi yükseltmeden konuşmak anlaşmayı kolaylaştırıyor. Sesimizi yükseltikçe daha fazla sinirleniyorlar çünkü.

Birgün bende anne olacağım dusuncesini aklınızın bir tarafına koyarsaniz belki onu daha iyi anlarsınız . o zaman sorunda yadsamazsiniz . kim bilebilir ki.

Annelerimiz kötülüğümüzü istemezler onlara gösterecegimiz saygı biraz işine yardım etmek bile onları mutlu etmeye yetecektir

anne ile en iyi anlaşma belli bir yaştan sonra uzaktan telefonla anlaşmadır. Çünkü yanyanayken birçok şeye gerilip birbirimizi kırabiliriz. Anneler her koşulda ilgi beklerler ve uzakta olduğunuzda aramanız bile onları mutlu edeceği için çok daha anlayışlı olurlar.

Anne ile daha iyi anlaşma yolları kişiden kişiye göre değişebilir.Yani her Anne farklı şeyleri sevebilir.

Onlara yemek yapmada yardım etmek
Ev işlerinde yardımcı olmak
Anneler günü hediyesi almak
Ona onun bize değer verdiği kadar değer veremesek de yine de evlat olarak bunu yapmak zorundayız

anne ile her zaman iyi geçinemeyebiliyor insanlar ama ne olursa olsun evlat ne yaparsa yapsın anne de aynı şekilde çocuğuna ne söylerse söylesin yine de anne vicdanı ana yüreği dye bir şey vardır ve hep evladını affeder ona yinede kıyamaz. Sadece biz çocukların biraz daha anlayışlı sesimiz biraz daha kısık saygılı bir şekilde davranması gerekiyor.

Onunla sohbet etmeye çalış arada kahve yap götür onunla alışverişe çık evde kutu oyunlardan varsa oynamayı teklif et yemek yaptığında ellerine sağlık canım annem de ellerinden yanaklarından öp bu aranı olumlu yönde etkileyecektir.

Sadece ikinizin modu da yüksek olursa iletişime geçin. Onun haricinde anlaşamıyorsanız zorlamanın alemi yok, fayda etmiyor çünkü.

Ortak ilgi duyulacak bir alan belirlenip birlikte vakit geçirmek iletişim kurmamızı kolaylaştırır. Örneğin birlikte bir film izlemek ya da bir akşam yürüyüşü gibi. Ve her şeyimizi annemizle paylaşmak karşılıklı anlayış ve güven getirir.

Annelerimizin değerini bilmeliyiz çünkü her geçen zaman yaşlanıyoruz. İlerde bir şey olursa vicdan azabı çekersiniz bu yüzden her zaman anneniz ne derse tamam diyip geçin daha iyi anlaşın.

huyuna suyuna gitmektir herhalde alttan almak yalan söylememek sen anlamazsın dememeliyiz her şeyi anlatmalıyız.

Anneniz öncelikle her zaman sizin iyiliğinizi ister. Bu yüzden onunla tartılırken onu üzmemeye ve onu dinlemeye çalışın. Böyle yaparak onunla anlaşmaya başlarsınız ve anneniz ile vakit geçirmekten mutlu olursunuz.

Huyuna git ne kaybedersin ki anneler bu dünyada seni karşılıksız sevebilecek ten insanlardır bırak görmek istedikleri gibi davran kendinden vazgeçme ama onu üzme bazı şeyleri kaybettikten sonra hiçbir anlamı kalmıyor çünkü

Sevgi saygı temeline dayalı bir iletişim . Anneyi kırmadan dediklerini yerine getirmek , çocukların isteklerini göz ardı etmemek. Anneyle göz teması kurmak . Sohbet etmek . Duygularını paylaşmak . Ortak konularda buluşmak

saygı duymaktır… sevgi anne ve evlat arasında zaten vardır karşılıklı saygı duymak onun geçtiği yollardan edindiği tecrübelere karşı bize verdiği nasihatleri ciddiye almak. anneler evlatlarını koşulsuz sever ve iyiliğini ister eminim kendinizden daha iyi kararlar veririler evlatları için

anneniz ile iyi anlaşmanın pek çok yolu vardır annenizin sizden istediği toplu düzenli ve ona yardımcı olmanızı ister sizler bunları yaptığınız sürece annenizle aranızın kötü olma ihtimali düşüktür annelerimiz bizlerin herşeyidir bu yüzden onları kırmamalıyız ve eğer anlayışlı bir insansa özel hayatınızla ilgili konuşabilirsiniz böylelikle annenizle bir akadaş olarak vakit geçirebilirsiniz

Anne ile anlaşmak için, 7’24 saat temizlik yapmak bence :worried::joy: anneler bayılır çünkü

Kendi annemle yola çıkarak şöyle yapmanız gerekir. Anneyle daha iyi anlaşmak annenin her dediğini evet demek gerekir. Bu saatte ders çalışacaksın kesinlikle yok demeyin. Çalışmak istemiyorsanız bile dersin üzerine oturup en azından 10-20 soru çözün, kitap oku dediği zaman mutlaka onun dediğini yapıp kitap okumaya başlayın. Anne yaptığınız yaramazlıkları kızdığı zaman sesini çıkarmadan tamam anneciğim senin gibidir deyim. Derslerinizde başarılı olun. öğrenci değilsiniz. Ev işinde yardımcı olun.:joy: Böyle yaparsanız Annenizle iyi anlaşırsınız. Anneniz çok mutlu da olur. Eğer Annenizin hatası olsa sonra anneniz hatasını fark edip yine size sarılacak. sizi özdüğü için ağlama krizlerine girecek.

Bence annelerin dilinden gitmekte iyi anlaşmak misal ev işleri yemek v.s sizden tatlısı olmaz