Anne karnındaki bebeğin hareketleri nasıl hızlandırılır?

Anne karnındaki bebeğin hareketleri nasıl hızlandırılır?

1 Beğeni

ANNE KARNINDAKİ BEBEĞİN HAREKETLERİNİ NASIL HIZLANDIRILIR?

 • Hamileliğin ilk evrelerinde anne karnındaki bebeğin hareketlerini, yedinci haftasından sonra ultrason ile ancak takip edilebilir. Fakat bebek bu evrede, çok küçük tıpkı bir fasulye tanesi kadar olduğundan dolayı anne adayının tek başına bebeğin hareketleri hissetmesi oldukça imkansızdır. Anne karnındaki bebeğin hareketleri 15-16. haftaya doğru biraz daha belirginleşse de yinede ilk hamileliği olan bazı anne adayları tarafından net olarak tam anlaşılamaz. Daha önce hamilelik geçirmiş Anne adayları daha önce bu hisleri yaşadığı için 15-16. haftada hareketleri az çok hissedebilir. ancak anne adayının ilk hamilelikte biraz zordur. İlk defa anne adayları bebeklerinin hareketlerini 24-25 haftadan girdikten sonra hissetmeye başlar. tecrübesiz anne ilk bebeklerinin hareketlerini hissettiği zaman bazı anne adayları aşırı bir şekilde duygulanır. Eğer bebek gün içinde hareketlerini hissetmezse, hemen paniğe kapılır. fakat Gün geçtikçe anne adayı karnındaki bebeğin hareketlerini hissettiği zaman alışmaya başlar.
 • ![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1623141426-336262-images-14.jpg)">![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1623141426-336262-images-14.jpg) ANNE KARNINDAKİ BEBEĞİN HAREKET ETMESİ İÇİN NELER YAPILABİLİR?
 • 1. Eğer bebeğiniz karnınızda hareketlerini hissetmiyorsanız Öncelikle ilk yapmanız şey hızınızı çok arttırmadan; tempolu bir şekilde hızlı yürümek ve ya koşmak bebeğinizin hareketlenmesini sağlayabilirsiniz.
 • 2. 25-26. haftalarda bebeğinizin görme duyusu gelişir. Eğer Bebeğinizin hareketlerini hissetmek istiyorsanız el fenerini midenizin üzerinde tutarak Bebeğinizin hareket etmesini sağlayabilirsiniz.
 • 3. hepimizin bildiği gibi çikolata oldukça insana enerji verir. Günde bir çikolata tüketmek, bebeğinizin hareketlerini sağlayabilirsiniz. Veya taze sıkılmış Bir bardak portakal suyu, elma suyu, ya da süt tüketin. Bu içecek sindirim sistemini harekete geçirir ve bebeği canlandırır hareket etmesini sağlar.
 • 4. Çok hafif bir şekilde karnınıza masaj yaparak bebeğinizin uyanmasını sağlayıp, bebeğinizi hareket etmesini sağlayabilirsiniz.
 • 5. Enerji miktarı yüksek olan yiyecek ve içecekleri tüketerek, Bebeğinizin hareket etmesini sağlayabilirsiniz.
 • 6. Eğer bebeğiniz karnınızda çok hareket ediyorsa; hiçbir şey yapmanıza gerek kalmayacak. Bu da gösteriyor ki Bebeğinizin yeterli miktarda oksijen aldığını ve Amniyon sıvısının yerinde olduğunu gösterir. Sağlıklı dengeli İyi beslendiğinin de göstergesidir. ![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1623140894-221343-images-15.jpg)">![image|320x320](https://sorhadi.net/uploads/default/original/1X/1623140894-221343-images-15.jpg)
 • Genelede hamile annelere ultrason kontrolünden önce çikolata tüketmesini söylerler şekerli gıdalar bebeklerin hareket etmesini sağlar .

  1 Beğeni

  Anne beslenmesine dikkat etmelidir. Özellikle anne hareketlerine bile dikkat etmelidir. Bebek sağlıklı olursa anne karnında kıpır kıpır olur.

  Enerji veren besinler tüketilmeli.Anne beslenme ve uykusuna dikkat etmeli ve bol oksijen almalı

  tatlı şeyler yiyerek(çikolata,şeker gibi),annenin gün içinde bol bol hareket etmesiyle.


  Anne karnındaki bebeğin hareketlerini hızlandırmak için anneler gün içerisinde hızlı yürüyüşler yapabilir. Bunun yanında yüksek enerjili gıdalar tüketmek özellikle çikolata yemek bebeğin hareketlerini hızlandıracaktır.

  Anne karnındaki bebeği hareketlendirmek için şekerli ve yüksek enerjili gıdalar alıp yürüyüş yapmalıyız.

  ben genelde ya yemek yerken yada tatlı şeyler yedikten sonra hareketlenirdi birde baba sevgisi taaa karnımdayken belliydi babacı olacağı