Anne sütü içmeyen 4 aylık bebek ne yer ne içer? 4 aydan önce devam sütüne başlayan varmıdır?

Anne sütü içmeyen 4 aylık bebek ne yer ne içer? 4 aydan önce devam sütüne başlayan varmıdır?

anne sütü içmeyen dört aylık bebeklerin yiyebileceği tek şey mamadır.Bundan başka hiçbir şey yiyemezler zaten normal beslenmeye geçirmek için en az altı ay olması gerekiyor.

Anne sütü çok önemlidir.Bebek eğer içmiyorsa doktora başvurulmalıdır.Yapay mamalar veya sütler anne sütüne karşı daha az fayda bulundurur.Vitamin ve mineral deposu olan mamalardan faydalanabilir.

Anne sütü içmiyor ise zaten devam sütü istesek de istemesek de verilmelidir. Bu bakımdan altı ay sütiçmesi en azından iyi denilir ama olmuyor ise devam sütü verilir sadece.

Anne sütü almıyorsa mutlaka mama yani devam sütü verilmelidir. Dört aylık bir bebek anne sütü ve ya mama dışında bir şey yiyip içermez. Dört aydan önce eğer bebek anne sütü almıyorsa ayına göre olan devam sütüyle beslemek gerekmektedir.

4 aylık bebeğin anne sütü yetmiyorsa yada anne sütünü içmiyor sa mutlaka doktor tarafından reçete edilmiş devam sütü mutlaka verilmesi gerekiyor ama verdiği zamanda çok dikkatli bir şekilde vermek gerekir. Ne soğuk ne sıcak her zaman ılık olması gerekir. ve içeceği kadar yapmak da fayda var çünkü ardakalan devam sütü bozulma ihtimali var Onun için 4 aylık bebeğe devam sütü veriyorsan bunlara dikkat etmen lazım.

Bebekler mümkün olduğu kadar anne sütü ile beslenmelidir. Anne sütü yok ise veya bebek anne sütünü kabul etmiyorsa bebeğin beslenmesi için mama ve devam sütleri verilebilir. Öncelik bebeğin sağlığı olmalı 4 aylık bebek ek gıdaları tüketmekte zorlanabilir o yüzden mama tavsiye edilir.