Annelerin çocuklarıyla küs kalması doğru mudur?

Annelerin çocuklarıyla küs kalması doğru mudur?

Anneler evlatlarına neden küser?

Eğer çocuklar annelerini dinlemez, onu üzer, kızdırırsa hatalarını anlamaları için bir süre küser. Haklıdır.

Çocuğun davranışına göre değişir o, affedilecek şeyler var, affedilmeyecek şeyler var. Sürekli affetmek, aynı hataların tekrarlanmasına sebep olur.

Yani olayına ve küstüğü evladın yaşına göre değişir.15 yaşındaki ergen annesine bağırdı diye küsüyorsa bu mantıksız ama 25 30 yaşındaki evlat annesiyle kavga ettiyse küsmesi normal.

Çocuğun kabahat çok kötü değilse 3 günden fazla küs kalmamalıdırlar. Zaten müslümanlara 3 günden fazla küs olmamalıdır.

Annelerin evlatlarına küs kalmaları hoş bir davranış değildir. Çocuğununda bu davranışa alışmasını sağlar bu şekilde. Bilinçli anneler küsmek yerine izah etmeyi seçer.

Anne evlada küs kalmamalıdır. Belli ki evlat sorunlu bir dönemden geçiyordur eğer o dönemde ailesi bu sorunu daha büyük bir sorun haline getirirse kişi de yalnızlık hissi oluşur. Anne evlada küserek bir şeyleri yoluna sokmaz.

kesinlikle doğru değildir v3 genellikle bu konularda bize gore biz haklıyız fakat genel anlamda anneler daima haklı çıkmaktadır anneler ile çocuklar kus kalmamalıdır bir anne çocuğunu 9 ay karnında taşıyıp bütün sıkıntılara katlanıyorsa çıkan sorun ne mesela su getir olum dese bir anne ogluna o çocuk da annesine suyu getirmelidir bir anne 9 ay karnında çocuğunu taşıyıp çocuğunun annesine nankörlük etmesi kesinlikle doğru bir davranış degildir

Anneler çocuklarını sevgi ile büyütmek durumundadır. Onların yaptıkları kötü şeyler sadece yaramazlıktır. Unutmayın ki küçücük bir çocuğun yaptığı yaramazlıkların sorumlusu sadece kendisi değildir. Çocuklara küserek onları yalnız hissettirmek psikolojilerine zarar verebilir. Onlara trip atar gibi küsmek hiç bir iyi sonuç vermeyecektir. Vereceği tek iyi sonuç o gün sizin sözünüzü dinlemiş olacaktır ve bu kadar. Çocuklarla çözülemeyen bir problem varsa lütfen profesyonel bir destek alın.

Küs kalmak eğitim biçimi içinse kalabilir tabiki.Her hatanın ardından affedilmek hataların tekrarlanmasına neden olur.Cocuklarımıza güzel davranışlar sonucunda ödüllendiriyorsak, kötü davranışlarında da cezalandırmalıyız ki hata olduğunu anlasın.

Belli bir süre tepkisini kavraması adına elbette küs kalabilir.Ama gereğinden fazla şekilde küs kalır ise bu doğru bir davranış olmaz.Çünkü karşısındaki bir çocuk ve algılayabileceği şeyler bir yetişkine göre daha sınırlı,anneler genel olarak bu yapıda değildir zaten,ama toplumda her çeşit insan var bu insanlarda mevcut maalesef.

Kimsenin 3 günden fazla küs kalması hiç mantıklı değil vede büyük günahlardandır, o yüzden çocuklar küs kalırsalar çocuk içten içe yıkılır ve ilerde duygu yönünden sorun çeker.

Doğru değildir. Çünkü bu aile ilişkisine zarar verir. Çocuğunun annesinden uzaklaşması demektir. Bu ona birşeyleri anlatabilmek içinse bunu farklı yöntemle yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan yöntem küs kalmak değildir.