Annelerin üzüntüsünü bebekler anne rahminde hisseder mi?

Annelerin üzüntüsünü bebekler anne rahminde hisseder mi?

Bence hisseder çünkü anneler üzüldüğünde hormonal değişim yaşarlar ve bu hormonal değişim kan yoluyla bebeğe de ulaşır ve aynı şekilde etkileyebilir.

Evet senin bı parmağın kanadiginda sen nasıl hissediyorsan vücudunda olduğu için bence bebekte Annenin bı barcasi olduğu için hisseder

Evet hissedebilir bu mucize gibi birşey bence hissedebilmeleri bu yüzden sakın ve huzurlu bir hamilelik geçitin.

Evet hissedebilir.Bebeğin doğduktan sonra mutlu huzurlu olması veya tam tersi huzursuz olması,uyku problemi olması sürekli ağlaması eğer fiziksel bir problemi yoksa anne karnındaki bebeğin yaşadıkları yüzünden oluşuyor.

Hissedebilir bence hatta bebek iyi hissetsin diye klasik müzik bile dinleten var :slight_smile:

hisseder diye düşünüyorum

Hisseder diyorlar :woman_shrugging:t2::woman_shrugging:t2:

Anneler ve bebekleri arasında bir bağ vardır ve üzüntü anında bebekler de bundan olumsuz etkilenebilir.

Hisseder. Üzüntüsünü, sevincini, stresini, ağladığını hepsini hisseder. Anneyle bebek arasında o kadar güçlü bir bağ vardır ki ne hissediyorsa anne bebekte onu hisseder. Bu yüzden hep annelere mutlu olun, çocuğa geçer demişler.

ben hisseder diye biliyorum fakat emin değilim herhangi bir araştırma yapmadım. Lakin konuşmaları duyuyor. Hatta anne rahmindeki bebeğe sevgi sözleri sarf ettiğinde bunu duyabiliyor bebekler

Anne bir üzüntü yaşadığında ya da herhangi bir duygu yaşadığında vücudunda bir hormonal değişikliğe sebep olur. Bu yüzden bebek anneden aldığı hormonlardan dolayı bu duyguları hissedebilir onda da aynı şekilde etki gösterir bence.

Daha onlar bir olduğu için hisseder bence. Çünkü onlar daha birler. Üzüldüyse bebek de hisseder.

hisseder anneyle bebeğin arasındaki mucizevi bir bağ var benim oğlum karnımda çok hareketliydi bir gün o kadar üzüldüm ki o gün hiç hareket etmedi çok korkmuştum doktora gitmiştim ağlayarak :cry:

Kordon bağı; besin kaynağından daha fazlasını temsil eder. Bebekler oluşurken ruhları da oluşur. Tatlara karşı duyarlı,sese karşı duyarlı,dokunuşuna karşı duyarlıdırlar. Bebekler her şeyi hisseder…

Hissedebilir. Çünkü anne üzüldüğünde rahmindeki bebek de çok etkilenir. Anne ne kadar çok üzülürse bebeğin psikolojik gelişimini o yönden etkilenir. Mesela annenin çok yakını vefat etti diyelim annenin o anki ruhsal yapısı bebeğe yansır ve bebek ya doğduktan sonra sorunlu yaşar ya da bebeğin anne karnındaki hormonal dengesi bozulmaya başlar. Kısacası her annenin doğumdan önce sıkıntı yapmaması en doğrusu ve en sağlıklısı olur.

Bununla ilgili bir araştırma yapılmıştı zaten. Araştırmalar sonucu hissettikleri söylenmişti. Gerçekten mucize gibi birşey.

Bence hissedilir

Bunlar hep hurefe şehir efsaneleri ben hissetiklerinin düşünmüyorum çok saçma bir ifade zamanında kim soylemise öyle kalmış

Annedeki ruh hali değişimleri hormonlar ile bebeği de etkiler