Antalya'da Deprem!!

Yapılan son açıklamalara göre Akdeniz üzerinde, Antalya, Gazipaşa ilçesi dolaylarında 5.2 şiddetinde deprem yaşandı. Deprem; şehir merkezinde ve yakında yer alan illerde hissedildi.

Deprem gitgide hayatımızın ortak yerinde yer almaya başladı. Aslında korkmak ve stres yapmak yerine bu konuda gereken bilgileri öğrenmemiz lazım lazım ki olası bir halde uygulamayı bilelim. Artık bu gerçeğe alışmış olmamız lazım zaten deprem de bu hayatın bir gerçeği. Deprem anında stres yapmak yerine yapılması gerekenleri bilirsek hiçbir sıkıntı yaşanılmayacağına inanıyorum.

Geçmiş olsun. 5,2 büyük bir değer. Bazı yapılar hasar almış olabilir. İnşallah kimseye zarar gelmemiştir.

çok geçmiş olsun. Umarım kimseye zarar gelmemiştir.

Şu sıralar çok sık depremler olmaya başladı , Allah’ım inşallah yeni yıla girmeden önce tüm felaketler son bulur, ben her zaman iyi düşünüyorum iyi olsun , 2021 senesinde de böyle şeyler devam ederse bu ölümler daha fazla çoğalacak millet daha fazla sıkılacak. İnsanların psikolojisi daha fazla bozulacak gibi geliyor bana . Aslında Akdeniz bölgesi deprem bölgesi değil diye biliyorum ben ama Antalya da 5.2 lik birde fazla deprem sarsıntısı yaşanmış . Uzmanlar deprem öldürmez binalar öldürür diye bahsetmiş ne güzel de bahsetmişler.Allahin izniyle bu illetten kurtulacağız bu Corona virüs salgını ile daha fazla uğraşmayağız inşallah. 1.5 milyonu aşkın insan vefat etti bu virusden birde deprem den hayatını kaybeden olmaz inşallah.

Yine depremler artıyor. 2020 çok zor bir şekilde bitiyor gerçekten acaba 2021 nasıl olacak merak ediyorum doğrusu… umarım bir can kaybı olmamıştır.