Araba almak için yaş sınırı kaç olmalı?

Arkadaşlar sizce üniversite öğrencileri araba alabilir mi? Araba almak için ideal yaş nedir?

Belirli bir işin olduktan sonra zaten ancak para toplayıp alabilirsin. Ama zengin olanlar 18 yaşında kullanıyor.

18 yaşından ufaksa bile araç alabilir ama işine yaramaz. Çünkü kullanabilmesi için 18 yaşını doldurup ehliyet alması gerekli.

araba almak için yaş sınırı yoktur ama kullanmak için ehliyet olması lazımdır ehliyet alabilmek için de sürücü kursuna gidip sınavı geçmeniz gerekmektedir aksi taktirde ehliyet alamaz ve sonucunda araba kullanamazsınız fakat ehliyet sınavına tekrardan girip eğer sınavı başarıyla geçerseniz ehliyet kartını alabilrisiniz ehliyet kartı için de gerekli yerlere başvuruda bulunabilirsiniz ve güvenli bir şekilde aracanızı kullanabilirsiniz ehliyet almadığınız taktirde eğer araba kullanırken polise yakalanırsanız aracınıza el koyulur ve para cezası yersiniz o yüzden ehliyet almadan araba kullanmamanızı tavsiye ederim yoksa hem aldığınız araba boşa gider hemde para cezası yersiniz aracanızı geri alabilirsiniz fakat ehliyetsiz araba kullanmak kanunlara göre yasak olduğundan ehliyet olmadan trafiğe çıkmamalısınız araba alabilirsiniz ve yoğun trafik olmayan yerlerde alıştırma yapabilirsiniz fakat alıştırma yapacağınız alanın açık olmasını tavsiye ederim çünkü kimsenin canını tehlikeye atmamalıyız iyi günler dilerim.

Arabayı 18 20 civarı almak mantikli olur 18 de ehliyeti alabiliyoruz zaten 18 ideal.

Üniversite de çoğu insanın arabası olur ama araba almanın yaş sınırı yok bence parası olduktan sonra istediği yaşta alır ama kullanabilmesi için belli bir yaşa gelmesi lazım ben ideal yaş 20 olabilir.

Araba almak için bence ideal yaş 20 25 yaş aralığı idealdir aslında aklı başında biri ise ehliyetini de almışsa arabasını alabilir

araba almak isteyen herkes alabilir 18 yaşını doldurduktan sonra ehliyet veriliyor bu yaştan sonra ehliyette alınır araçta alınır

Araba 18 yaşından sonra alınabilir ya da ehliyet aldıktan sonra alınabilir bence.

18 ama 16 da olabilirdi yani

Mal mülk gibi sahiplenicilik yaşı 18 dir. Tabi hiçbir insan (tabi zengin değilse) ha deyince 18 yaşındayken araç alamıyor. Çocukken, ergenlikte araç alabilmek için para biriktirme veya çalışıp kazanma bilinci olmadığından, belli bir yaştan sonra alınır anca.

20 yaş ve üstü olması gerektiğini düşünüyorum eğer ehliyeti varsa ve araba masraflarını karşılayabiliyorsa bu güzel.

Ehliyet alabilme yaşı olan 18 den itibaren herkes araba alabilir bence.

Araba alabilmek için ilk önce ehliyet alabilmeniz gerekmektedir bu nedenle araba almak için yaş sınırı 18 diyebiliriz.

Evet yaş sınırı olmalıdır. Araba kiralamanın bile bir sınırı varken, üzerimize alacağımız araba da yaş sınırına girmelidir. Çünkü gençler daha tutkulular hız ve arabaya. En azından bilinç oturmuş olur sınır olursa.

ya genç olunca daha hız tutkunu ve acemilik oluşuyor bana göre göre yirmi yaş mantıklı.

25 olmalı birazdaha insanın olgunlaştıktan sonra olması daha uygundur araba sürmek kolay gibi görüne bilir ançak sen arabayı kulanıp zevk alırken ufak bir hata hiç alakası olmuyan insanları hayatlarından koparabilir.

Arkadaşım Kıbrıs’ta okumakta ve arabası var kendi aldı.Orada 4 yıldır hem okuyr hem çalışıyor ve hem evinin kirasını hem arabasının masraflarını hem de okulunun ücretini kendi karşılıyor ve daha yaşı 21 o yüzden yaşı yoktur.

18 yaş ve üstü kişiler ehliyetinde varsa alıp kullanabilirsin.

Biyolojik olarak 18 fakat bence insanın biyolojik yaşından sonra gelen en önemli şey aklı başında olmasıdır ne zaman aklı başında ise ve o sorumluluğu alabilecegi kanısına varınca olabilir.