Araba kullanmadım hayatım boyunca

Ehliyet almak istiyorum ama daha önce hiç araba kullanmadım arabası olan yakınımda yok nasıl öğrenebilirim
sürücü kurslari nasıl oluyor faydalı mı acaba sıfırdan ögretmeleri ne kadar sürüyor
Anlatırmısınız?

Teşekkürler :slightly_smiling_face:

Öğrenmek istedikten sonra halledersin. ben 18 yaşımda almıştım ehliyet çok istiyordum 18 yaşıma girdiğimde alıcam dedim ve ehliyetimi alalı tam 2 yıl oldu. Sürücü kursları faydalı tabi ki ama pes etme 1 olmaz 2 olmaz ama olucak eninde sonunda araştır güzel bir kurs yeri orda sana 10 gün kadar eğitim veriyorlar dur kalk park çok basit heyecanlanmadan yaparsın

Hepsi farklılık gösteriyor fiyat ve öğretme konusunda. Bazıları 16 saat ders veriyoruz diyor ama tam 16 saat olmuyor. 15 20dk ara veriyorlar 2 saatlik derslerde. Sürekli direksiyon sınavının orda gezdiriyorlar. Sadece adım atıyorsun yani. Ders dışında bir şekilde çıkılmalı trafiğe. Ders alman sadece sınavı geçmende etkisi olur.

Genellikle kurslardaki direksiyon dersleri yeterli olmuyor. Yakın çevreden yardım alabilirsin. Veya özel olarak ekstra hoca tutup ders alabilirsin. Sınavdan önce baya pratik yapmakta fayda vardır.

Öncelikle kendine güvenmelisin herkes gibi sende yapabilirsin kursa gitmene gerek yok evde verilen kitaplardan çalışabilirsin direksiyon hocasından ayrıca ders Alman senin için daha iyi olur en azından birebir öğrenmek pratik sağlar . İş sınavı kazandıktan sonra trafiğe ödediğin para direksiyon sınavında ters bir hocaya denk gelmezsen geçersin

Arkadaşım sürücü kursuna gitti 2 yıl önce sınavda tek girişte kazandı ehliyeti ama gerçek ehliyet yakınının arabısını sürmeye çalışmak hem görsel hem dokunabiliyosun daha akılda kalıcı gerçek öğrenme böyle kitap kalemle biraz zor olur sürücü kursuna git bence yanında öğretmenlerin olacağı için hiç korkmana gerek yok her korkan seni gibi olsaydı karbondioksitten şikayet etmezdik :slight_smile:

Bence bunun için en iyi yol eğitim almak. Zaten yavaşça herşeyi öğrenip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ehliyet kursları faydalı olur, sıfırdan öğretiyorlar. Yazılı sınavı geçtikten sonra, eğitim başlar 10 sürer bu sürede usta şoför olamasanda kullanmayı öğrenirsin

Merak etme kolayca öğrenirsin ya bende ilk arabaya bindim bana başka biri öğretti tabi kursa gitmedim her neyse şöyle şöyle dedi öğrendim ama bence vites kısmı biraz zor onun dışında hepsi kolay