Araç kamerası almak isteyen kişilerin dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

Araç kameraları günümüzde oldukça yaygın bir durum haline geldi. Araç kamerası almak isteyenler nelere dikkat etmelidir, kısaca açıklayınız.

Geniş açı özelliğine sahip bir kamera alınmalı. Gece modu olan kamerada tercih edilebilir.

Araç kamerası almak isteyenler, video kayıtlarının saklandığı depolama alanı nasıl sağlıyor ve ne kadar hafızası var ona dikkat etmeliler. Araç kamerası bir yerde kaldığınız zamanlarda arabanızı bırakmak zorunda kaldığınızda 24 saat boyunca kayıt edebiliyor mu ona bakmak lazım. Kayıt yapabilmesi için akğfen destek almadı gerekiyor ve bu her arabada olmuyor. Mesela bu kemare ne kadar mesafeyi görüntüleyebilir ona bakmak lazım.

Araç kamerası alınıken önemli olan çözünürlük, kamera açısı ve kayıt sürekliliği ile güç kaynağıdır. Buna göre kamera açısı en az 140 derece olan, 1080P çözünürlüğe sahip, kayıt esnasında hafıza dolduğu taktirde uyarı vererek eski kayıtların üzerine kayıt yapabilecek özellikte ve tercihen pilli olmasının yanında tercihe göre çakmak yuvasından da kullanılabilecek bir kamera seçilmelidir. Kameraları alırken üzerindeki bu değerler muhakkak okunmalıdır. Ayrıca Eğer görüntüleri anında görebileceğiniz bir ekran barındırması sizi olay anında bir bilgisayar veya ekran arama zahmetinden kurtaracaktır. Araç içi kamera alırken kesinlikle el kamerası benzeri megapikseli düşük kameralar seçilmemelidir. Bu amaçla üretilmiş kameraların fiyatları gayet makul seviyelerde bulunabilmektedir.

Araç kamerası özellikle aracın içerisinde ve dış arasında yaşanacak olan olumsuzlukların giderilmesinde ve olumsuz durumların tespiti için kullanılmaktadır Bu yüzden araç kamerası almazsan önce insanların dikkat etmesi gereken bazı usul ve davranışlar vardır Bunlar içerisinde en önemli olanları özellikle araç kamerasının geniş açılı olması ve geniş açılı olmasının yanında gece modu özelliğine sahip olması kameranı oldukça sağlam 24 saat boyunca kayıt edebiliyor mu ödenmiyor mu gibi özelliklerinin yanı sıra videoyu kaç derecede yani ne kadar yükseklikte hangi çözünürlükte kaybediyor gibi özelliklerine bakmak gerekmektedir 1080p çözünürlüğe ulaşabiliyor mu yoksa ulaşamıyor mu kamera kaç derece açı ile dönebiliyor veya ısı sensörü var mı hareket etkileşiminde bulunabiliyor mu bu özelliklere bakmak ve sağlamlığını test etmek gerekiyor bundan sonra alımı yapılabilir.

Araç kamerası için görüntü özelliği ne kadar görebildiği o önemlidir, onlara deneyerek araça taktırarak alabiliriz, araçlar için kaza anında özellikle faydası bulunmaktadır.

Araç kamerası almak isteyen kişilere ilk olarak önerim; araç kamerasının kaliteli çekim yapıp yapmadığı önemli. Bunun yanında araç kamerası araç hareket halindeyken çekim yapacağı için araç hareket halindeyken araç kamerasının fazla sarsılmaması lazım. Eğer araç kamerası fazla sarsılırsa görüntü doğal olarak bozulur. Araç kamerasının araç içinde bir görüntü bozukluluğu ortaya çıkarmaması için küçük ve sade görünümlü olmalıdır. Buna ek olarak cama kolayca takılıp kolayca çıkarılmalıdır ama araç hareket anındayken vs. Araç kamerasının camdan çıkması doğru olamayacaktır. Bir de örneğin arabanın camından araç kamerasını çıkardınız ve orada leke oluştu. Bu ve bunun gibi sorunlar başınızı ağrıtabilir. Bu yüzden araç kamerası alırken önerilerimi dikkate almanız sizin için doğru olacaktır.