Aralık ayı açlık-yoksulluk rakamları açıklandı

Açlık sınırının 2 bin 593,3 TL olarak , yoksulluk sınırının ise 7 bin 441,4 TL olarak tespit edildi Bu yapılan hesaplamalar da ortalam 3 - 4 kişilik bir ailenin açlık ve yoksulluk verileri olarak bildirildi. Dolarda ki dalgalanma , enflasyonlar ve zamları düşünüldüğünce bu rakamları siz nasıl değerlendiriyorsunuz ?

1 Beğeni

yanı şu ülkenin %70 i açlık sınırında ucu ucuna yaşıyoruz ki hayati bi isyan veya bi ayaklanma olmasın. Devlet politikası denir buna.

2 Beğeni

Ülkemizin büyük bir kısmı açlık sınırında. Ekonomimizin kötü olması bunu gerçekten etkiliyor. Ev kirası, faturalar falan filan derken maaştan ne geriye hiç bir şe kalmıyor.

2 Beğeni

Ülkenin tamamı aç ve yoksul maalesef ki . Hiç kimse verdiği emeğinin karşılığını alamıyor maalesef ki :frowning: .

1 Beğeni

Bence çok düşük bir miktar asgari ücret biraz arttırılmasında gerçekten fayda var en azından 3500 tl olmalı diye düşünüyorum ben

1 Beğeni

bence bu buz dağının sadece görülen tarafıdır. daha ne kadar yoksul insan var ama devlet yine matematiği merdiven altı herhalde. yani 3 5 kuruş alıp karnımızı zar zor doyurduğumuzda aç olmuyorsak ya da yoksul olmuyorsak ne mutlu bize. yaptıkları hesaplamalarda çocuğun oyuncağı, canının istediği yiyeceği ya da ödediği vergiler vs. hesaplanmıyorsa ben bu devlete yuh çekiyorum.

2 Beğeni

Bu rakamlar gerçeği yansıtmıyor. Nasıl hazırlıyorlarsa .Hoş zaten asgari ücret bu kadar düşük ve ülkenin yüzde 60 asgari ücretle çalışıyor. Buna bir çare lazım.

2 Beğeni

Yani aldığımız ücretlere bakılırsa yoksul bile değiliz yokuz yani sadece hayatta kalmaya çalışıyoruz

1 Beğeni

Açlık yoksulluk çok kötü bir durum.Allah kimseye vermesin.Olanlarada yardım etsin.

1 Beğeni

Millet yoksulluk sınırının ücretini hayatında görmedi açlık sınırının ücretini ise her ay yaşıyor, devlet diyor ki bu kadar parası olmayan aç ve yoksul.

2 Beğeni

Bu da demek oluyor ki ülkenin yaklaşık %70’i hatta belki daha fazlası hepsinde sınırda.

4 Beğeni

Yoksulluk ve açlık sınırı altında rakamlar fakat şu anda pek farkı yok. Açlık sınırının altında yaşam sürüyor.

2 Beğeni

Ne yazık ki bu rakam da günden güne yükseliyor. İnşallah 3. Dünya ülkesi olmadan dur derler.

4 Beğeni

Çok üzücü. İnsanlar şehirlerde nasıl yaşıyor anlayamıyorum. Ben bir eşya alacağım zaman gerekli mi diye bin kere düşünüyorum ama şehirde evden çıktığın an para gidiyor. Hele aklına gelen herşey parayla. Allah yardımcısı olsun herkesin.

4 Beğeni