Arı korkusu nasıl yenilir?

Arı korkusunu insan nasıl yenebilir?

Arı korkusunu niye yeneceksin ki, arı köpek kedi gibi değil ki denk getirdi mi iğnesini batırıyor :joy::joy: ama yenmek için koruma kıyafetleri giyip yanlarında durabilirsin

Arı korkusu bence arının o insanı 1 defa ısırmasıyla arı korkusunu yenebilir

Arı yanına gelirse o tarafa bu tarafa kaçıştırırsan arı korkup kaçtığını hissedecektir ve senin üzerine daha hızlı uçmaya başlar ama korkmadan sakin bir şekilde arının bulunduğu yerden gidersen bu sefer birşey yapmaz başka yöne doğru uçar gider.

Arı korkusu insanın kolay kolay kendisinin çözebileceği bir şey değildir, genel olarak uzman desteği gerekmektedir.

arı korkusu yenmek için korkunuzun üzerine gidebilirsiniz örneğin arı videoları izleyerek tepkinizi ölçün eğer ki baş edemiyorsanız bir uzman desteği almanızı tavsiye ederim.

Arıların size yaklaşmasını istemiyorsanız sarı gibi renkleri giyip doğaya çıkmamalısınız çünkü sizi çiçek sanarak yaklaşırlar. Ayrıca size gelmiş bir arı varsa sabit durun, koşup kovalamayın. O 10 saniye kadar sonra sizden uzaklaşır gider. Birde yuvalarına çok yaklaşmayın savunmaya geçip saldırırlar.

Ben bu korkunun hiç bir zaman yenilebileceğini düşünmüyorum sonuçta korkuyu yenmek için kalkışta arıların içine dalamazsınız:slight_smile:

arı korkusunu arılar bize geldiğinde hızlı şekilde kaçmayarak onlar kendilerinden korkmadiginizi anliyacaklardir.