Arı kuşu nedir? Anavatanı neresidir? Fiziksel özellikleri nedir?

Arı kuşu nedir? Anavatanı neresidir? Fiziksel özellikleri nedir?

Arı kuşu, arı kuşugiller familyasından Merops cinsini oluşturan temel besinleri arılar olan kuş türlerinin ortak adıdır.

Arı kuşu; sivri gagalı, uzun gövdeli ve uzun kuyrukludur. Daha çok arı ve böceklerle beslenmektedir.

Arılar ve böceklerle beslenen göçmen bir kuştur. Arıkuşgiller grubuna giren bir kuştur. 24 adet türü vardır.Afrika’da yaşayan bir türdür.

Arı kuşu arılar ve böcekler ile beslenen canlıdır. Toprak oyunlarına yuva yaparlar. Uzun gövdeli ve gagalıdır.

Arı kuşu özellik ve fiziksel görünüm olarak oldukça küçük bir hayvandır. Bu kuş arı iğnesi gibi sivri bir gagaya sahiptir. Sahip olduğu gagasının yanında renkli ve çatallı ince bir kuyruğu da bulunan arı kuşu çiçeklerin özlerinden beslenir. Bu yüzden adı arı kuşu olarak bilinir. Ağırlıkları en büyük bozuk para ağırlığı kadar olan arı kuşları oldukça küçük canlılardır. Arı kuşları saniyede yaklaşık 50 defa kanat çarparak havada asılı durabilen eşsiz özelliğe sahip canlılardan birisidir. Arı kuşları gezegenin sıcak bölgelerinde tropik iklimin hakim olduğu yerlerde yaşayan canlılardır. Afrika, Güney Doğu Asya, Güney Amerika bu kuş türlerinin ana vatanı olarak bilinen bölgelerin başında gelen yerlerdir.

Genelde gagaları çok sivridir.Uzun kuyruklu iri yapılı bir kuştur.

Arı kuşunun arılar ve böcekleri ile beslenir bilgisi her ne kadar herkes tarafından doğru sana olsa da Aslında doğru değildir arı kuşları aynı arılar gibi çiçek özü üzerinden beslenen bir kuş türüdür oldukça küçük boyuta sahip olan arı kuşları gezegende sadece trafik bölgelerde yaşayan hayvanlardır bu canlıların ağırlıkları genelde yaklaşık 1 bozuk para ağırlığı kadardır bu hayvanlar genelde saniyede 50 civarında kanat çırparak havada asılı bir şekilde sabit durabilirler. Bu canlılar o kadar küçük türlerdeki bazen eşek arabası saldırılarına karşı korunamayabilirler ve dışarıdan gelebilecek saldırılara açıklardır. Havada sabit duydukları esnada başlayan bir yağmur ve üzerlerine düşen bir yağmur damlası bu hayvanları tökezletebilir.

İsmini havada arı gibi durabilmesinden alan, geri geri uçabilen tek kuştur. Canlı parlak mavi yeşil renkleri vardır ve çok kisa boyludur. Su kenarlarindaki yamaçtaki toprağa delik açıp yuva yaparlar. Gruplar halinde gezerler.Afrika ve Asya’da görünürler, göçmen kuşlardır.