Arkadaş çevreniz ders çalışmanıza engel olursa ne yaparsınız?

Arkadaş çevreniz ders çalışmanıza engel olursa ne yaparsınız?

Dersten daha faydalı seylere yonlendiriyorlarsa sizi ne alâ. Ama diğer türlü bitiririm arkadasligimi.

O kişilere hiç söylemeden sessizce sıvışarak zamanla onlar ile ilişkimi keserdim.Bu yeterli olur diye de düşünürdüm.

Eğitim hayatıma daha fazla önem verdiğim için derslerim benim için daha önemli mezun olduktan sonra iş hayatında oldukça fazla çevrem olacağını hesaba katarak bir süre yalnız kalabilirim benim için sorun değil.

Uzun vadede çıkarımı gözeterek onlardan ayrı kalmayı göze alarak tek başıma çalışmaya başlarım.

Hepsine yol verim engel olanın hayatımda ne işi var

Arkadaş çevremde ders çalışmama engel olan kişileri hayatımdan net çıkartırım. Çünkü başı boş insanlarla arkadaş olmama gerek yok.

Olumsuz anlamda etkilendiğim an orada bitiririm arkadaşlığımı.

Arkadaş çevrem benim her türlü ilerlememe engel oluyorsa yavaş yavaş arkadaşlarımla arama mesafe koyarım. Bu demek değil ki onlardan tamamen uzaklaşıyorum, hedefime ulaşırım daha sonra arkadaşlarımla tekrar bir araya gelirim.

Arkadaşımla birlikte çalışmam ders çalıştıktan sonra arkadaşla buluşulabilir.

Arkadaş engel olmaz, destek olur. Arkadaşlığı gözden geçirmekte fayda var.

Öncelikle arkadaş dedigimiz kişiler sizin veya kişilerin iyiligini düşünmesi gerekir ve bu sebepten ise ders çalışmanıza engell olmaması gerekir eğer ki engel olup aklınızı çeliyorsa arkadaş seçimleriniz doğru ve sağlıklı yapılmamıştır. buna engell olmak için ders çalışma saatlerinizde arkadaşlariniz ile bağlantıyı kesmenizi ve olmazssa olmazınız cep telefonunuzu uçak moduna almanızı öneririm ve tüm odagınızı ve ilginizi dersinize vermenizi öneririm.

Sınav zamanı geçene kadar arkadaşlarınızla ne kadar az etkileşimde olursanız sizin için o kadar doğru bir karar olur.

Aksini ben de arkadaşıma uygularım. Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner.

Onları bu durum hakkında uyarmalı gerekirse onlardan uzaklaşılmali çünkü önemli bir konudur