Arkadaşın kıskanması nasıl karşılanmalıdır?

Arkadaşınızın sizi herhangi bir konuda kıskanması ve bundan dolayı size kötü davranması durumunda nasıl davranılmalı?

Kıskanan , paylaşmak istemeyen insan kötüde davranır , kötüde konuşur. Çünkü seni kaybetmeyi istemez. Onun için olumlu olumsuz her şeyi yapar.

Kıskançlık tehlikeli bir durumdur. Dozunu aşınca insanı zehirler. Basit kıskançlıklar normal karşılanabilir fakat arkadaşın senin her şeyini kıskanıyorsa bu çok tehlikelidir. Eğer bu durum sizi olumsuz etkiliyorsa konuşup son vermesini isteyebilirsiniz. Aksi halde arkadaşlığı bitirmek daha iyi olacaktır. Arkanızdan neler söyleyeceği, yapacağı belli olmaz.

Neden kıskandığının önemli olduğunu düşünüyorum.Güzelliğinizi yada yakışıklılığınızı kıskanıyorsa,arkadaşlığınızı bitirmenizin doğru olucağını düşünüyorum.

gerçek bir arkadaş kıskanmaz. Kıskanmak güzel bir durum değildir. Kötü sonuçlar doğurabilir. Olumsuz etkiler. Uzsk durulması gereken davranıştır.

arkadaşınız sizin kıskanıyorsa bu durum ilerde büyüyebilir ve başarısız olmanızı ister önünüze taş koymaya çalışır böyle durumlarda arkadaşlık bitirilmeli yada araya mesafe koyulmalıdır

Arkadaşın arkadaşı kıskanması hem kıskanan hem de kıskanılan taraf içinde kötü bir duygudur. Eğer karşındaki insan gerçek arkadaşın ise bence kıskanma duygusu yerine ancak imrenme duygusu olmalıdır ve beğendiği şeylerini güzelce ifade etmelidir. İçten içe hasetlenmek kıskanmak doğru bir davranış değildir.

Kişkançlik kötü bir durum ama evan insan kıskanır diye düşünüyorum ben

Kıskançlık her insanda olan bir duygu bir düşüncedir.
Arkadaş da kıskanabilir doğal bir duygudur ama bu duyguyu kötüye kullamamalı karşı tarafa zarara vermemelidir.

Bence konuşarak ve normal şekilde karşılanmalı ve konuşarak çözülmeli .

Eğer bu kötü duygular içeren bir kıskanma ise arkadaşlığa devam edilmemesi gerekiyor bence. Haset arkadaşlığı bitirir.

Kıskançlık bazen gereklidir bazen yanlıştır. Duruma göre değerlendirmek ve arkadaşınızı kırmadan sebebini öğrenmek lazımdır.

Bazı insanlar maalesef kıskançlığın esiri olup arkadaşını manipüle edebiliyor, önünü kesme, arkasından iş çevirme gibi davranışlar gösterebiliyor.

Kötü hissettiren ve kötü davranan arkadaşlardan ister istemez uzaklaşma eğilimi oluyor. Sabır da bir yere kadar dayandığı için böyle durumlarda arkadaşlıklar her zaman bitmeye mahkumdur.

Kıskançlık çok yerli değilse herkese zarar verir bu en yakın arkadaş değil en yakın aile bireyi bile olsa kişiye oldukça zarar verir. Bunu engelleyemediğiniz takdirde yıpranırsınız o yüzden çevrenizde öyle insanları barındırmayın

Arkadaş her zaman yanında olmaslı ve mutluluğunu paylaşmalıdır. Kıskanmamalıdır.

Bence arkadaşın kıskanması çok kötü bir durumdur bu kıskançlık ilerde bir hırsa bile dönüşebilir bence bu yüzden arkadaşlık bağları koparılmalıdır.

Bir arkadaşınız sizi herhangi bir konuda kıskanıyor ise bence o sizin gerçekten arkadaşınız değildir. Gerçek dostlar her konuda karşı tarafın iyi bir hayatı olmasını bveya olayların durumların en iyisini hak etmesini ister.

Arkadaşlıkla uzaktan yakından ilgisi olmayan durumdur. Acil kişiden uzaklaşılmalıdır, zira zarar verici olabilir.

Direk uzak durulmalıdır çünkü senin için sevinmeyen senin iyiliğini düşünmeyen biriyle arkadaş olunmaz seni yorar ve enerjini düşürür.

O arkadaşlık hemen bitmelidir. Çünkü artık o kişi arkadaş değildir. Arkadaşlar arasında kesinlikle kıskançlık olmamalı.