Arkadaşlığı reddedince karşıdaki kişi kırılır mı?

Gündelik hayatta bir çok kişi ile tanışıp sohbet ederiz arkadaş oluruz. Peki ya arkadaş olurken seçimler neye göre olmalı ? Her önümüze gelen bizimle arkadaş olmalı mı ? Kişiyi reddedersek o kişi kırılır mı ona ayıp etmiş olur muyuz ?

Arkadaşlık bu dünyadaki en önemli insan arası ikişkilerdendir. Arkadaşlık kuracağımız kişi bir noktadan sonra ailemiz olur.Dolayısiyla hayatımıza alacağımız kişiyi dikkatli seçmeliyiz. İlk etapta karşıdaki kişinin kırılıp kırilmamasını önemsemektense yanlış bir insansa size vereceği zararı düşünmeniz daha mantıklı okacaktır.

Kırılır bence, her önümüze gelenle arkadaş olmamalıyız, cidden tanıdığımız ve iyi kişilerle arakadaşlık bağı kurmalıyız çünkü başımıza sonradan bir iş açabilir veya bir iş gelebilir maazallah.

Kırılır bence. Reddetmek yerine mesafeli olmak daha iyi olur. Arkadaşlıklar kendiliğinden oluyor ve gelişiyor, kişi sizinle görüşmek istediğinde gelemeyeceğinizi nazik bir dille ifade edebilirsiniz. Arkadaş seçimi çok önemli, sizi vezir de edebilir rezil de…

Kimseyi kırmamak için zorla onunla arkadaş olamayız ama onlara uygun bir dille belli edersek daha iyi olur.