Arkadaşlık kurulurken en çok neye önem verilmelidir?

Bir arkadaş,dost edinirken en çok neye önem vermeliyiz?
">

Bir arkadaşlık kurulurken samimi, sevecen ve dürüst olunmalıdır. Böylece hem siz hem arkadaşınız birbirinize güven sağlamış olursunuz. Bunun gibi şeylere dikkat edilmelidir.

Biriyle arkadaşlık kurarken öncelikle güven vermelidir, aynı güveni kendisi de verilmesi gerekir. Samimiyet ve güven arkadaşlık arasında çok önemli bir bağdır.

Arkadaşlık kuracağınız kişi öncelikle size güven vermesi gerekir yani konuşması, hareketleri, her haliyle o kişiye güvenmelisiniz.
Ayrıca birbirinize karşı anlayışlı ve sevecen olmakta arkadaşlığınızın güzel gitmesinin unsurları arasındadır.

arkadaşlık kurulurken karşıdaki kişinin samimiyetine ve muhabbetine bakmak gerekir. Böylece kişiler arasında hem güven olgusunu hem de samimi bağlar kurulmuş olur.

sadakat güven samimiyet bunlar yeterlidir. birlikte gülmek eğlenmek konuşmak ve vakit geçirmek özel şeylerdir. arkadaslıkta en önemlisi bu değil mi ?

Arkadaş seçerken birçok şey önemlidir samimeyet güven kendine yakın hisetme ortak özelikleri olması ama en önemliside güven ve samimeyetir bence mesala samimi davranmıyan bi kişiye güvenemisin güvendigin bi kişi samimi davranmıyorsa güvenemesin bence arkadaş kurarken güven ve samimeyete dikkat edilmelidir.

Bir arkadaşlık güven , samimiyet ve sevgiden oluşur.Bunlardan 1’i dahi olmazsa o arkadaşlık çok dayanmaz.Öncelikle ilgili ve birbirinizin seveceği türlerden konuşarak samimiyet kurmalı kafe,sinema,restoran gibi yerlere giderek arkadaşlığı uzun veya kalıcı hale getirebilirsiniz.

Güven en önemlisidir. İnsan eğer kişiye guveniyorsa hayat iyi gider guvenmiyorsa problem. O yüzden güven çok önemlidir her anlamda dikkat edilmeli bence

Arkadaşlık kurmak için en önce olarak samimiyet sevgi ve özgüven gerekir.Samimiyetle ve güvenle yaklaşan insan çok kolay bir şekilde arkadaş yapabilir😊

bir arkadaşlık kurarken samimiyet dürüst güvenilir olması çok önemlidir bunun sayesinde çok fazla kalıcı arkadaşlık yapılabilir güven samimiyet çok önemlidir yardımcı olduysum ne mutlu bana saygılar

arkadaş ve dost ayrıdır. Arkadaşla geçirilen kötü günlerden çıkarken dost diyebilirsiniz. Her arkadaştan dost olmaz. Dost kelimesi özeldir. sır saklayacak, kötü ve iyi günlerde aynı samimiyetle kişinin yanında olabilecek kişiler dost olunmaya layıktır.

Bence en önemlisi kesinlikle ona bir şey anlattıktan sonra kimseye anlatması ve senin her daim yanında olmanı bilmen gerek ve ona göre bir arkadaşlık kurmalıyız.

Arkadaşlarımızın davranışları, alışkanlıkları, sözleri ve faaliyetleri bizi de etkiler. Bu yüzden iyi insanlarla arkadaşlık kurmalıyız. Mümkün olduğunca bizden daha iyi ve kaliteli insanlarla muhatap olmalıyız ki kalitemiz yükselsin. Etrafımızdaki insanların kalitesi bizi de o seviyeye çeker.

Aslında en çok dikkat edilmesi gereken herşeyi ile sizi kabul etmiş insan olup olmadığı gerçek dost iyi gün kötü gün bugün yanınızda yarın karşınızda olmamalı güven ve sadakat herşeyden önemli diyorum

Gerçek dost olmalı, yani kafa dengi, sadece iyi günde değil aynı zamanda kötü günde de yanında olan olabilen biri olmalı, tabi bunu da zaman gösterir. birde ortak bir yanınızın olması gerekir. Fikir uyumu şeklinde olmalıdır.

En önemli etken kafa dengi olması, konuşma tarzı, samimiyeti, düşünce yapısı ve güvenilir olması. Bunlar varsa bir insanda uzun yıllar arkadaşlık kalması büyük ihtimal dahilinde bence :slight_smile: