Asansörde mahsur kalan bir insan ne yapmalıdır?

Asansörde mahsur kalan bir insan ne yapmalıdır?

Strese girmemeli telefona bakmalı çekiyorsa aramaya çalışmalı çekmiyorsa kapıya vurmalı ses çıkarmalıdır.

Genelde panik butonu vardır yoksa acil yardım ekibi aranmalıdır.

Klostrofobi varsa yandı . Ne alakaysa insan asansörden korkuyor. Ben ilk kaldığımda kapısını tekmelemiştim hala ayak izlerim durur

Öncelikle sakin olması gerekir. Ondan sonra asansördeki acil durumlar için oluşturulan butona basıp beklemesi gerekmektedir. Eğer çalışmıyor ise bağırmak bir çözüm yolu olabilir fakat asansöre vurmak oraya buraya zarar vermek bir çözüm yolu değildir. Sessiz bir şekilde görevlilerin gelmesini beklemek en makul olanıdır.

Kapıya vurmalı yardım istemelidir acil telefon varsa asansörde arama yapabilir

ilk önce sakin olmak gerekir,düzenli nefes alıp vermek ve kalp atış hızınızı kontrol etmek için dik bir pozisyonda durmamiz gerekir. Elektrik varsa açık durum tuşu işe yarayabilir ve mümkün olduğunca bütün tuşlara basarak kapının açılmasını sağlamalıyız ,telefondan yardım isteyebiliriz ,bağırıp , ayağımızla kapıya vurup ses çıkarmaya çalışmalıyız.

Panik yapmamalıdır. Yardım dügmesine basmalı. Yardımın gelmesini beklemelidir.

Asansörde mahsur kalan bir insanın öncelikle yapması ilk yapması gereken acil durum butonuna (alarm) basmalıdır. Sonrasında yardım gelene kadar nefes alış verişini kolaylaştırmalı, kontrol etmelidir. Heyecan yapmadan hem butona basarak hem de sesli olarak yardım istemelidir.

Panik ataksa sakin durması çok zor telefon çekiyorsa telefon edilir çekmiyorsa kapıya vurulur.

Asansörde kalan insan en önemlisi panik yapmamalıdır. Asansör içerisinde bulunan panik yani yardım düğmesine basmalıdır. Çalan zil (yardım) sesine cevap verilecektir. Ve yine cep telefonumuz çekiyor ise arama yapmalıyız, arama yapmıyor ise 155 ya da 112 yardım hattı aranılmalıdır, panikleyip kendimizi strese sokmamalıyız.

En önemlisi panikten uzak durmalı ve sakin olmalıyız.Asansörlerde bulunan acil yardım butonuna basmalıyız.Telefonumuz çekiyorsa yardım için mercileri ararız telefon çekmiyorsa ses çıkartırız.

asansörde mahsur kalan kişi sakin olmalı hemen acil yardım çağırmalı derin derin nefes almalı daralmamalı

telefonu varsa ışığını açmalıdır,eğer telefon çekiyorsa site görevlisini veya itfayeyi aramalıdır.çok hızlı nefes alıp vermemelidir ve kapıya vurarak asansörde kaldığını belli etmelidir.

Öncelikle panik yapmamak lazım. Normal nefes alarak oksijeni tüketmemeliyiz sakin kalarak yardım çağırmalıyız. Asansörde bulunan acil durum tuşuna basarak yardım çağrılabilir elektriklerin gitmesi durumunda telefon, bağırma, büyük sesler çıkarma vb. gibi şeyler yaparak çevreye yakın insanların dikkatini çekerek yardım çağırmış olursun.

asansörde masur kalan bir insan öncelikle uzun uzun nefes almalı sonrada acil yardım butonuna basmalı.

öncelikle sakin olmaları gerektiğini ve kısa sürede çıkarılacağını bildirmek lazımdır.

Mahsur kaldın mı orada tuş olur zaten en kötü telefonla ara ve oksijeni fazla tüketmemeye çalış.

Ben bi kere okulumdaki asansörde kalmıştım.Alarma basıyoruz yok,kapıyı tıklatıyoruz yok.Halbuki bizim bir alt yer lobi duyuyorlar ama umursamıyorlar.3.kat tuşuna basınca çalıştı neysede.Orda dar alan korkum olsa kendime hakim olamayıp nefesim kesilse kimsenin umrunda olmayacak anlayacağın.

ilk başta yapacağı en iyi şey sakin olmaktır sonra asansörlerde acil durum tuşuna basıp yardım gelmesini beklemelidir