Aşık olacağımız kişiyi biz mi seçiyoruz?

Aşık olacağımız kişiyi biz mi seçiyoruz? Sizin fikirlerininz nelerdir?

İlk görüşte aşksa hayat önüne getirmiştir, zamanla oluşmuşsa sen seçmişsindir.

Aslında biz seçiyoruz gibi hissediyoruz bence ama öyle olduğunu sanmıyorum. Hayatın o insanı karşımıza çıkarması, erken ya da geç olmasına karar veremememiz, beklerken olmaması mesela bunu gösteriyor diye düşünüyorum. Eğer kadere inanan insanlarsak kader bize bizim olanı zamanı geldiğinde getiriyor zaten istesek de istemesek de. Hatta çoğu kişiden duymuşsunuzdur ‘ya böyle biriyle birlikte olacağım aklıma gelmezdi’ diye söyleyenleri. Dış görünüş veya kişilik özellikleri olarak.

Zaten iki seçenek var ortada. Ya biz seçiyoruz ya da kader belirliyor. Ancak ben bizim seçtiğimiz kanaatindeyim. Neden mi?

Çünkü aşık olup evlenip ardından öldürülen bile onlarca kadınımız var. Bu durumda bu kader olabilir mi? diye düşünüyorum. Maalesef ki bana hiç kadermiş gibi gelmiyor. Daha çok üzücü bir şekilde yanlış tercih gibi geliyor. Kader de olabilir tabi ama daha çok kişisel tercihler olarak görüyorum.

Aşık olacağımız kişiyi biz seçmiyoruz. Biz birden aşık oluyoruz bu seçim değil çoğu zaman tesadüf oluyor. Bu sebeple aşk seçim değil kader heralde. Seçim yapmaya kalksak mantığımız işe karışır. Ama aşkta mantık pek olmuyor nedense.

Bazen biz seçemeyiz.Bazen de seçebiliriz. Bir kişiyi tanımadan görüp aşık olabiliriz.Ya da tanıştığımız birine zamanla aşık olabiliriz.

Kimse kimseye zorla aşık ettirilemez. İnsanın duyguları şahsidir, duygularımızı biz yönlendiririz. Kime aşık olacağımızın, kimden Nefret edeceğimizin son kararını biz veririz. Başkaları sadece yönlendirmeye çalışırlar ama son karar bizimdir.

yani aşık olacağımız kişiyi biz seçmiyoruz sanırım sanırım bir anda aşık oluveriyoruz…e tabii onda bizi çeken bir şeyler olmasa da biz karşı tarafa aşık olamayız…elektrik sonucu bir şeyler başlıyor…

Genellikle biz seçiyoruz ama bu olaylarda kaderde büyük oranda etkilidir bilemeyiz.

Aslında evet. Herkesin kafasında illaki bir beğendiği tipin profili vardır. İç dış özelliklerini illaki hayal etmiştir. Ya şöyle olsa şöyle bir kız/erkek olsa acaba nasıl olurdu, böyle bir özelliği olsa diye bence hayal etmiştir. Bu şekilde bir yandan da aslında öyle kişileri çekiyoruz. Buna benzer bir şey var ama adını tam hatırlayamıyorum. Evrene bir çeşit mesaj göndermiş oluyoruz aslında… Bazı şeyleri iyi ya da kötü olan, onları hayal edip çağırıyoruz, kendimize çekiyoruz. Bu yüzden kısmen biz seçiyoruz…

biz aşık olacağımız kisiyi tabiki seceriz ama asil is seçmek değil guvenilir olan bir es seçmek o yuzden biz seçeriz.

Yani başka kim seçebilir ki tabi ki de bizim seçim ve tercihlerimize göre değişen bir durum başkalarının kararlarını neden kendi hayatimiza uygulayalım ki ?

Aşık olmak bizim elimizde olan bir durum değildir. Çünkü aşık olmak aniden olur ve bu durumu bir nedene bağlamak yine yanlış olur. Aşık olmak için bazı durumlar sağlanmasa gerçekleşmez. Bu durumları şöyle söyle sıralamak doğru olur:

1. maddi durumun kötü olması insanı sevmeye ve aşka sıcak bakmasına mani olur.
  2. kendine uygun birini bulamamak,
  3. eğitim faktörü: eğitimli biri kendi gibi eğitim almış biri ile ilişki yaşamak istemesi
  4. Dini İnanç faktörü yine sevmeye ve aşka mani olan bazı durumlardan biridir

Aşık olacağımız kişiyi biz seçmiyoruz.Aşk tamamen beyinden bağımsız kalbin bizi yönettiği bir evredir.İnsanlar genelde aşk duygusuna her an sahip olmaz normal hayatımızda mantığımız ile yaşarız.Ama karşı cins’den birini gördüğümüz zaman heyecanlanıp,kalp atış hızımızın artması ve benzeri durumlarda aşık olmuş oluruz.Aşk çok güzel bir şey.Umarım herkes kendine uygun insan ile bu duyguyu tadar.