Aşık olunan genelde ruh mudur, fizik mi?

İnsanlar hep der ya çok güzel gözleri var saçları çok güzel vb. vb. Peki aşık olduğumuz kişinin gerçekten dış görüntüsüne mi aşık oluruz?

Çoğu zaman fiziktir. Çünkü insan dışını beğenmediği bir şeyin içini merak etmez.

tabii ki ilk başta insanların dış görünüşüne aşık oluruz. sonuçta ilk bakış çok önemli. herkes benim için dış görünüş önemli değil dese de dış görünüş herkes için önem arz eder. siz yanınızda sizi temsil etmeyen sizinle yakışmayan birini görmek ister misiniz ? ben şahsen istemem de. birazcık gerçekten eli yüzü düzgün olmalı. size hitap edebilmeli sonuçta siz onunla vakit geçireceksin. onunla paylaşım yapacaksınız. bunlar her yerde ve her daim önemli olan şeyler . gözüne, saçına, bir gülüşüne de aşık olursunuz. sonuçta ruhlar aleminde yaşamıyoruz ki.

Dışa bakılarak aşık olunur . Sonra o ilişkinin devam etmesi ise içinin de güzel veya yakışıklı çıkmasına bağlıdır.

bence güzel soru. Şöyleki bence gerçek aşk dediğimiz şey olduğu zaman ruhun onu yaşamasıyla fiziğimizede aktarır ve sanki sürekli hareket isteği gelir böyle içiniz kıpır kıpır karıncalanır.

Fiziken aşk diye bir şey olmaz , eğer öyle olduğunu savunan varsa da bunun adı aşk değil , beden menfaatidir . İnsan kalben ve ruhen sever , aşık olur .

Kimi insanlar insanın ruhuna aşık olur kimi insanlarda fiziğine yani dış görünüşüne aşık olur kimi insanlarda hem dış görünüşüne hemde ruhuna aşık olur yani bu kişiden kişiye değişir, ama bence insanın bir insanın ruhuna aşık olmalıdır iç güzelliğine aşık olmalıdır diye düşünüyorum. Aşık olunan genelde fizik yani dış görünüş’tür çünkü insanların geneli dış görünüşe bakıyor.

Bence fizik öncelik ilk olarak fizik geliyor daha sonra ilerideki tanıma aşamasında ruh önemli oluyor.

kişinin kendisidir. Ondan onu mükemmel olarak görürüz. Aşk bittiğinde ise ne olduğu ortaya çıkar.

Bence her ikisine de olunabilir, ama daha kalıcı olan ruh olabilir bence, sonuçta o kişinin iç duyguları ruhu olmadıktan sonra, fiziği bir yere kadar.

fiziğe pek aşık olunmaz. O aşk değildir insan aşk zanneder ya da aşkla üstünü gizler. Fizikle ilginen biri daha çok nefsani arzularına hizmet eder .amacı aşk değil o kişinin fiziğini elde etmektir. Gercek aşk bir kişinin ruhunu görüp ona bağlanmaktır. Aşık olan kişi sevdiğinin fiziğini görmez ki aşık olduğu baska birşeydir

Belli bir zamana göre değişir. Evet ilk önce insanın fiziğine, dış görünüşüne bakılır ama zamanla dış görünüşten oluşan aşk biter. Dış görünüşün o kadar da önemli olmadığını anlar insan.

Fizik gelip geçicidir. Güzelliğine güvenme bir sivilce yeter diye bir söz vardır. İnsanı insan yapan içindeki ruhtur.

Önce fizik beğenilir. Sonra ruha geçilir. Başta önde olan fizik, ruhla birleşir ve hatta ruh bir adım da öne geçer. İkisi birbirini tamamlayınca aşık olunur.

Aşık olunan bence ruhtur. Çünkü zaten kendi kriterlerine göre onun fizikini beğenmezsen onunla o şekilde düşünmez o şekilde konuşmazsın.