Aşırı egzersiz yapılmasının vücuda zararları nedir?

• Aşırı spor sonrası vücutda ne gibi değişiklikler gözlemlenir ?

• Gereğinden fazla yapılan egzersizler damarlara ne gibi etki yapmaktadır ?

Herşeyden önemlisi şu unutulmamalıdır. Kaslar spor yaparken değil dinlenirken gerçekleşir. Fazla egzersiz yapmak öncelikle aşırı yorgunluk ve bitkinliğe sebep olur. Son yapılan bazı araştırmalara göre de günde 2 saati geçen egzersizler yapmak kalp krizi riskini arttırıyor.

herşeyde olduğu gibi bir şeyin fazlası zararlıdır. günde belirli saatlerde yapılması yeterlidir .

Atalar Ne güzel söylemiş her şeyin azı karar çoğu zarar çok çok böyle yapıp da kendini çok fazla yıpratmamalısın Bence spor yerinde güzeldir aşırısı biraz vücudu farklı yönlerde tetikleyebiliyor orantısı bozuluyor vucudun

Herşeyin fazlası çok zararlı demişler gerektiği kadar yapılırsa bir sorun olmaz.

Kasların sürekli yırtılması ile birlikte sürekli kas ağrıları görülebilir. Vucüdu fazla zorlamak çaparz bağların kopması gibi yzun süreli rahatsızlıklar verebilir.

Kas yıkımına neden olabilir, kas yıkımı artınca da kreatinin artışı olur. Zararı olur evet.

Sürekli aşırı egzersiz yapılması durumunda kaslar yeterince dinlenemez,onarılamaz ve sakatlıklar gerçekleşir.

Aşırı egzersiz yapmak vücudu yorar ve kendimizi halsiz hissetmemize neden olur.Çok aşırıya kaçarsak kalp krizine bile neden olabilir.Bir egzersiz yada fitness en fazla 1 saat sürmelidir bu süreyi geçmemeli.Her şeyin fazlası zarar.Bedenimizin dinlenmeye de ihtiyacı var .

Kas ve lif zedelenmeleri yaşanabilir, sakatlıklar oluşabilir, ani kramplar ve tutulmalar yaşanır. Her şeyin dengelisi sağlıklıdır.