Aşırı sesizlik ve yanlızlık insanı delirtir mi?

Aşırı sesizlik ve yanlızlık insanı delirtirmi veya psikolojisini bozarmı?

Bence bir yere kadar bozmaz insan kafayı dinler, rahatlar ama bir yerden sonra sıkılır ve bunalıma girer diye düşünüyorum.

Aksine yalnızlık diğer çıkarcı menfaatci insanların yanında olup kuru kalabalık yapmasından cok cok ileri gelir. Yalnız kaldığınız zaman yaptığınız doğruları ve yanlışları analiz edip ileriye dönük sağlıklı kararlar alıp güzel adımlar atabilirsiniz.

Delirmez meselâ ben yanlız kalmak için herşeyi yapıyorum ama olmuyor :slight_smile:

Kişi eğer kendi isteğiyle yalnızlığı seçtiyse bozmaz çünkü o insanlardan yorulmuş kafa dinliyordur. Ama tek kişilik hücrelerde kalan insanların demediğini zamanla konuşmayı dahi unuttukları söylenir.

Aşırı sessizlik insanı delirtmez aksine huzur bulmasını sağlayabilir. Ancak bazı durumlarda sese de ihtiyacımız olur. Çünkü kimsenin olmadığı bir ortamda kafa dağıtamayız. Ama sesli bir ortamda olduğumuz zaman kafamız çabuk dağılabilir.

Bence aşırı yalnızlık delirtir . Bazen iyi gelebilir ama fazlası zarar

Ben yalnizligi hic sevmedigimden delittigi taraftariyim.sürekli yalnız napar insan belli bi yere kadar oyalar kendini sonra kafaya takmaya başlar ve delirir.

Bir süre iyi gelirken bu sessizlik yanlızlık zamanla sıkıcı olmaya başlar o zaman delirtir

Sessizlik bence kafa dinlemek için çok uygun bir zaman. İnsan her zaman yalnız kalmayabiliyor.

Yanlızlık Allaha mahsus demişler. Elbette problem olur.

Normal bir yalnızlık ve sessizlik insanı delirtmez. Hatta yalnızken kendine daha çok vakit ayırabildiği için, zararı bırakıyorum, faydası bile olur. Aşırı sessizlik ve yalnızlık ise insanın psikolojisini kesinlikle bozar, belki delirmeye bile yol açar. Çünkü insan beyni hel kötü düşünür, karamsardır ve insan yalnız kaldıkça düşünür. Diğerlerinden çok daha fazla düşünür. Bu da delirtir veya psikolojiyi bozar.

Aşırı düşündürür ve sıkar insanı delirtmez ama düşündürür

Evet insan bir süre alıştıktan sonra yaşantısını o yöne göre yaşar

Dayanamam şahsen yanlızlığa fazla kalırsam nitekin kafayı yerim büyük ihtimal.

ben yanlızlıgı seviyorum ama bazende karanlıktan çok korkuyorum sanki evde benimle beraber görünmez birileri yaşıyor sanıyorum tuvalete gidemiyorum salonda biri oturuyor bacak bacak üstüne atmış gibi spekülasyon görüyorum rabbim kimseyi yanlız bırakmasın gercekten çok zor insan kafayı yer

Aşırı sessizlik pek sanmıyorum demeyeceğini insanin kiminin daha hoşuna gidiyor sessizlik kafa dinlemek

Bazen buna ihtiyaç duysamda aşırı sessizlik dinlendiricidir terapi gibi fakat aşırı yannızlık kendi kendimize konuşmamızı ve fazlasıyla kurmamız dolayısıyla psikolojimizi bozabilir

Kişiden kişiye değişir bir zamandan sonra insanı iç bunalıma sokar ama zamanla alışınabilir.

Her şeyin aşırısının makbul olmadığının kanaatindeyim