Aşısızlara PCR Testi Zorunluluğu Kaldırıldı

Aşı yaptırmayanlar için işyeri, okul, seyahat ve etkinliklerde PCR testi yaptırma zorunluluğu kaldırıldı.
Aşısız veya aşıları tam olmayan ve son 180 gün içerisinde hastalığı geçirmeyen kişilerden tren, uçak, otobüs ve diğer ulaşım araçlarında gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatlerde uygulanan PCR testi zorunluluğu kaldırıldı.
Konser, sinema ve tiyatro gibi etkinliklere katılan, kamu ve özel işyeri çalışanlarına, Meb’e bağlı okullarda çalışan personellere, kamu ve özel yerlerin yapacağı öğrenci kamplarına katılırken artık PCR testi zorunluluğu olmayacak.

Yavaş yavaş sürü bağışıklığına doğru gidiyoruz. Zaten aşılı da olsan olmasan da hasta oluyorsun ki. O yüzden aşılı olunca belki bir nebze daha hafif atlatıyorsun galiba. Neyse umarım kimse hasta olmaz biter şu illet.

Ama herze aşı olmadı bu yönden kötü bence bir yandan da sürü bağışıklık yaraya bilir bence bir daha zamanı vardı inşallah kapan ma falan olmaz bakalım hayırlısı artık Allah yardımcın olsun.

Aşı yaptırmak istemeyen vatandaşlar için bütün kısıtlamalar kalktı diyebiliriz . Zaten insanların bağışıklığı yavaş yavaş bu duruma alışıyor . İyi ya da kötü oldu diyemeyeceğim . Zamanla belli olacaktır .

@“floraxx”#p1304557

Aynen katılıyorum

Virüs için tam bir tedavi ve aşı bulunamadı henüz! Sadece bahsedildiği kadar Ülke olarak test kiti alamadığımız için artık elimizde yeteri kadar test kiti kalmadı! Sürü bağışıklığı olsaydı aşı olanlar veya hasta olanlar tekrar tekrar virüse kapılıp ölmezlerdi. Sürü bağışıklığı yerine hükümetimiz elinde test kiti kalmadığı için “Saldım çayıra mevlam kayıra, kalan sağlar bizimdir” demeye başladılar.

Hastalık şu an pandemik olmaktan çıkıp epidemik olmaya doğru ilerliyor. Etkileri eskisinden 40 kat daha hafif görülüyor. Olması gereken de artık hayatın normalleşmesi. Hem aşı olanlarda hastalığı kapıyor. Önemli olan bu hastalığın hayatımızdan çıkmasa bile grip gibi nezle gibi basit ayakta atlatılabilecek hastalıklar haline gelmesi.

PCR testi zorunluluğu konusunda Devletimizin aldığı karara saygı duyuyorum fakat benim takıldığım iki kısım var Aşısızlar ve maske zorunluluğu Bütün bilim insanlarının ortak söylemi aşı hayat kurtarıyor buna rağmen bir insan neden aşısını yaptırmaz?Hadi anladım kendini düşünmüyorsun birşey olmasındanda korkmuyorsun Anne baba eş çocuk kardeş yada sevdiğin hiç kimsemi yok senin yaptırmadığın aşı yüzünden onlara birşey olmasındanda mı korkmuyorsun ben bunu bir türlü anlayamıyorum diğer konuda maske yine bütün bilim insanlarının söylediği rehavete kapılmayın maskenizi takmaya devam edin söylemine rağmen hem aşısız yada aşılı insanların bir çoğu hemde kalabalık ortamlarda bile maske takmıyor ve maske takanlarada garip bir gözle bakıyor tıpkı Pandeminin başında olduğu gibi…Şahsi olarak hatırlatma dozu dahil tüm aşılarımı olmama rağmen çift kat maskemi takmaya devam ediyorum gördüğüm bakışlar karşısında bazen acaba maske takarak ben mi yanlış yapıyorum diye düşünüyorum…

O kadar yanlış bir düşünceki bu aşı bulunamadıysa bizim olduğumuz aşılar ne aşısı?Hastalığa yakalandınız mı bilemiyorum fakat daha aşı yokken hastalandım ne yaşadığımı anlatmamı isterseniz anlatabilirim.Şu an hatırlatma dozu dahil tüm doz aşılarımı oldum ve belkide haberim bile olmadan geçirdim.Keşke geç olmadan günde 100lerce aşısız hayatını kaybetmeden herkes aşının kıymetini anlayabilse…

Zaten bu zamana kadar yapılan kapanmalar tam kapanma filan değildi. Resmen göstermelik bir şey olmuştu yani. Her ne kadar pcr testi kalktı, vakalar artar vs düşünceler çıksa da zaten millet dikkat etmiyordu. Kafelerde başlı başına insnalar maskesiz ve dip dibe mesela. Sokaklar deseniz keza öyle. Millet maske takmıyor ve dip dibe. Birbirine gidip gelen insanlar vs yani bu virüsü zaten bir şekilde yayıyorlar. Pcr testi zorunluluğu saçmaydı anlayacağınız. Gerçi olsaydı iyi olurdu, en azından bazı yerlerde biraz daha rahat hareket ederdik biz aşı olanlar ve sosyal mesafeye dikkat edenler olarak ama.

sanırım pcr test zorunluluğu geri gelmiş

Umarım hayatımız daha iyi ve güzel bir hal alır kriz kriz üzerine geldi. Bir pandemi krizi bir dolar krizi bi ekonomi krizi. Ülkenin genel psikolojisinin içine ettiler ya hayırlısı. Şimdi aranızda bu soruyla bu cevabın ne alakası olduğunu düşünenler olacak ama maddi olarak gayet zorlandığımız dönemlerde olduğumuzu düşünmekten kendimi alamıyorum. Psikolojik olarak da kötü bir dönemdeyiz bu nedenle böyle bir yorum yazdım. Ülkenin gidişatı çok can sıkıcı. Aksini iddia eden ağzına telefon yer xD

Şu an bizlerin boşuna aşı yaptırdığını düşünüyorum. Böyle bir uygulama aşılılarda bile geçerli iken şu an aşısızlara neden PRC testinin kalktığını anlamış değilim.

@“floraxx”#p1304557 kesinlikle

Başta neden zorunlu kıldılar da şimdi kalktı anlamadım . Corona zaten oldukça normalleşti ülkemizde . Vaka sayıları artışa geçmez inşallah.