Aşk bir zehir midir yoksa ilaç mı?

Aşk dünyamızı daha iyi bir yer mi kılar yoksa daha da mı kötüleştirir?

Kesinlikle ilaç olduğunu düşünüyorum. Neredeyse her ilişkide sıkıntılar çıkabiliyor, tartışmalar olabiliyor. Ama bunların bile bir güzelliği olduğunu farketmek lazım. İnsanlar bu olayları yaşadıkça büyür, tecrübe sahibi olur. Sonra da aynı hatalar yapılmamaya başlanır. Ve ilişki daha iyi bir yere ulaşır, sorunlar halledilir. Aşk güzeldir, bu yüzden de ilaçtır.

Aşk bana göre ilaçtır. Çoğu insan yalnızlığı sevdiğini düşünür ama hayatımızda birinin olması bize ayrı bir mutluluk verir. İnsanın bütünüyle birine aşık olması hayatını renklendirir. Yardıma ihtiyacın olduğunda yardımına koşar, dertleşmek istediğinde bir omuz olur, eğlenmek istediğinde en iyi arkadaş olur ve daha bir dünya etken. Aşk insanın hayatına mutluluk katar çünkü.

Gerçekten karşılıklı ise ilaç ama gösterişten karşılıklı veya platonik ise zehirdir

Yerıne gore zehır yerıne gore ılactır her zaman ılac olmaz her zaman ıse zehır olmaz boyle gelıp gıder.

Sevdiğiniz kişiyle olmak gibisi yoktur. Ne kadar kötü olursanız olun bir gülümsemesi ile iyi olursunuz. Onun size verdiği mutluluğu,huzuru hiçbir ilaç, hiçbir doktor,hiçbir insan veremez. Birlikte bütün kötülüklerin üstesinden gelirsiniz. Yeterki mutlu olmak için birbirinizi sevin üzmeyin herşey yolunda gider. Tabiki her ilişki de tartışma,kavga olabilir. Ama yan yana olduktan sonra o kavgalar,tartışmalar sizi ayıramaz. Yani aşk aslında ilaçtır.

Bazen zehir bazen ilaç ayrılıklar zehir ama yeni bir aşk ilaç niteliğindenir ben öyle aşkın br kere olabileceğine inanmıyorum kalp attığı sürece gönül sever.

Aşkı nasıl yaşadığın ve hissettiğinle ilgilidir yerine göre ilaç yerine göre zehir olabiliyor…
Seversin aşık olursun sevilirsin ama yetmez daha fazlasını istersin beklentilerin karşılanmayınca o ilaç dediğin aşk zehire dönüşür ve kalbini, sevgini,duygularını,içini yavaş yavaş öldürür.
Aşk; aldığı kadarıyla yetinene ilaç fazlasını isteyene zehirdir.

O kişiyi nasıl etkilediğine ve nasıl bir hasar bıraktığına bu durum. Aşk onu hayattan koparmışsa onun için bir nevi zehirdir aşk. Aksine hayatını bulduysa o aşkta, o zaman bir ilaçtır bilakis.

Bu kişiye bağlıdır,dünyada aşk acısı çekmeyen çok az kişi vardır .Önemli olan bu acının üstesinden gelmektir.Bu acıya kapılıp gitmemek ,hayatın devam ettiğini bilmek gerekir.Yoksa aşk insana zehir gibi acı gelir.

Bence ilaç bana göre değer veriyorsa seviyorsa hayat eşin bile olur.

Bu gerçek aşka göre değişir eğer aşk karşılıklı değil ise tek taraflı ise bu tek kişiyi zehirleyebilir ve olmadık yollara sokabilir ama gerçekten aşk iki kişilik aynı duygular ise o zaman ilaç gibi gelir o aşk.

Aşk var insanı hayata bağlayan, aşk var şarkılara konu olan TOXIC diye. Ben zaten aşk denilen şeye inanmıyorum. İnsanlara sahte bir duygunun peşine kendisini harap ediyor.

kimine zehir, kimine ilaç ama bana ilaç olduğuna tanıklık etmedim bu yaşıma kadar.

Allah aşkı ilaçtır. Ama insana duyulan aşk zehirdir.

İnsana zarar vermekten başka bişey yapmaz.

Bence aşk hem zehirdir hem de ilaç. Aşk insanı kırıyor üzüyor ise zehir eğer aşık olduğun kişi derdini dinliyor ise sana yardım ediyor ise ilaçtır.

Aşk, heves ve takıntı birbirine karıştırılmamalı. Aşk her haliyle güzeldir ama içten içe sizi bitirebilir.

seçtiğin kişi ye bağlı ilaçta olur zehir de olur . yani ilacı ve zehiri kendin seçiyosun

İlaç denilsede çoğu zaman, prospektüsünde daima yan etkileri yazar bknz kalpte sıkışma, aşırı heyecan, mantık dışı hareketler sıklıkla görülür

Aşk bir zehir değildir aşk insanı değiştirebilecek güçde birşeydir aşık olunca hayatını o kişiye adarsın.