Aşk insana ne hissettirir?

Aşık olan insan ne hisseder?

Aşk çok güzel bir duygudur. Tek kişi olarak yaşadığın hayatı aşkın ile çift kişi yaparsın. Aldığın nefes verdiğin nefes her şey onla beraber düşünerek yapılır. İki kişilik hayat yaşarsın. Mükemmel bir duygu

Yaşam enerjisi verir seni mutlu eder her sabah uyanmak için bir sebebin daha olur.

aşık olan insan kendini sarhoş gibi hisseder. Ne yaptığını anlayamaz aşk insana farklı duygular hissettirir. O kişinin yanından hiç ayrılmak istemez ayrılırsa içi acır uzaklaşamaz onu kimseyle paylaşmak istemez zaten kıskanmak ta burdan gelir o kişiye aşık olunca onun sadece senin olmasını istersin
onla gezmek onla eğlenmek onla bir bütün olmak istersin. Yani aşk bi insanın anlatımıyla bitmez sonsuzdur yaşamadan anlamak zordur yaşadığınde bile tam kelimelere dökemessin yarım kalır.:blush:

Bir sevgi bir de sevgisizlik insana her şeyi yaptırır. Gerisini siz düşünün artık.

Aşk bu dünyada başınıza gelebilecek en güzel şey. Birde karşı tarafta aşıksa oh. Ama karşılıksız bile olsa o hislere paha biçilemez. Sürekli de başınıza gelecek birşey değil. Kıymeti bilinmeli.

İlk başta dünyadan soyutlanırsın kendini cennette gibi hissedersin. Sonrasında ise cennetten düşer dünyaya döner gerçeklerle yüzleşirsin

Tamamen kendinden vazgeçirtir kendini tamamen teslim etmektir. İnsan aşık olunca kendi derdinden çok onunkini düşünür, kendi mutluluğundan önce onunkini düşünür. Ben uzun süre olabileceğini düşünmüyorum o ayrı.

Öncelikle insanı baya bir değiştiriyor yani insan kendisini daha değerli hissediyor. Yaşadığını anlıyor.

Aşk insanı motive eden bir duygudur.

Aşk insana, daha sağlıklı daha düzgün kılığına kıyafetine, dikkat etmeyi renklerin daha canlı olduğunu ve her şeyi başarabilecek güçte olduğunu hissettirir…

Aşk insanı bir kahramanda yapar , korkakta
Dünyayı bile yıktırabilir , ya da hayatını en güzel çiçeklerle de donatabilir
Yani olay hem aşkı kişinin nasıl yaşadığına bağlı hem de kimle yaşadığına…

Aşık olmadığım için bilmiyorum öğrendiklerime göre aşık olduğunuz kişi her an aklınızda oluyor , onu görmek sizi mutlu ediyor ve size kendinizi daha değerli hissettiriyor .

Öncelikle aşık olan insan hayata daha çok bağlanır ve artık yaşamak için bir sebebi olduğunu fark eder.

Aşk iki tarafı da kelebek kadar hafif ve sevgi dolu biri haline getirir.

Sürekli bir mutluluk hali ve gülümseme durumunda olursunuz. O kişiyi gördüğünüzde kalbiniz bir roket edası ile çalışır, heyecan miktarı da tavan yapar. Çok güzeldir aşk doğru kişi ile yaşanır ise.

Aşk insanın gözlerinin içini güldürür. Güzellik ve neşe verir. Aşk insana yaşam enerjisi verir. Hayat toz pembe görünür.

Aşk karşılıklıysa o kadar mutlu olursun ki, her şeyi unutursun. Ama tek taraflıysa o zamanda dünyadan zevk almazsın. Kalbin acır, ölmek istersin… Kısaca aşk iyi bir şey değil.

bence bu his tarif edilemez

Aşk insana bir yaşam sevinci verir. Sırf bunun için bile yaşanmaya değer birşeydir.