Aşk paradan üstün müdür?

Hangisi daha önemli sizler için Aşk mı? Para mı? Sizin olmazsa olmazınız ne?

Kimine göre aşk paradan üstündür kimine göre de aşk paradan üstün değildir yani bu kişiden kişiye değişir, bence aşk paradan üstün değildir yani ben öyle düşünüyorum.

Aşkı parayla kıyaslamak bence en ucuz hareketlerden biridir. Aşkın yeri ayrı, paranın yeri ayrı. Neden sürekli böyle ikilemler soruluyor anlamıyorum.

kimilerine göre üstündür. Kimilerine göre de üstün değildir. Bana göre aşk sadece para değil çoğu şeyden üstündür fakat gerçek aşk olması şartıyla.

İkisinin eşit olduğunu düşünüyorum . Birine aşıksanız elbet onu mutlu etmek isterseniz , hediyeler almak ya da seyahate gitmek isterseniz bunun için de paraya ihtiyaç duyarsınız . Aynı şekilde paraya sahip insanlar da aşka ihtiyaç duyarlar çünkü sadece parayla mutlu olunmuyor , insanız ve duygularımız var . Aşk masraflıdır , kuru kuru aşk olmayacaktır . Kuru ekmeğe bile onunla razıyım cümleleri eskide kaldı .

Kişiye göre değişir bazıları bu hayatı para olarak görür kimi insanda aşık olmayı çok ister yani bu değişir.

Aşk paradan değerli değil
aşk olmazsa olmaz
aşk olmazsa sevgi saygı olmaz
para varsa aşk olmaz
para mutluluk huzur getirmez
sevgi hiç getirmez

Herkesin düşüncesi kendisine özel. Aşk karın doyurmaz ama para doyurur her zaman.

Zor bir soru aslında ama günümüzde bakacak olursak aşk paradab üstün tutuluyor maalesef. Tabii herkes için geçerli olan bir durum değildir.

paralı olduktan sonra aşık olmayı tercih ederim. O yüzden önce para kazanmam şart.

Sevginin üstün de tutulan her hangi bir şey yoktur. Çok güçlü bir duygudur ve insan sevince her şeyi yapabilecek güçte oluyor. Diğer şeyler lafügüzaf.

Aşk öyle bir şey ki her şey üstündür. Aşkın yanında para bir hiç bence. Çünkü insanın sevgiye daha fazla ihtiyacı vardır bence.

Parayla herşeyi satın alabilirsin fakat aşkı satın alamazsın. Çünkü aşk dugsal bişeydir.

bu kişiden kişi değişebilir ama benim fikrime aşk paradan üstündür.para ile aşk satın alınmaz

her ikiside gerekli aşkta parada ama hangisi ağır basar diye sorarsan para. paran yoksa aşk yoktur.

Aşk tabii ki paradan üstündür . Paran olsun hayatında gönlünü , duygularını paylaşamadığın biri olunca neye yarar sıkar bir süre sonra .

Bir yerde evet ama bir yerde hayır. Çünkü eğer tüm ilişkiler para etrafında dönseydi, Tencerede pişir kapağından yeriz gibi bir terim olmazdı değil mi?

Degildir bence. Para bir süre insani mutlu eder ama insan bi süre sonra sevmek sevilmek ister o yüzden aşk daha ağır basar aşkın verdiği mutluluk paradan daha çokdur.

Kişiye göre üstündür. Kişi bunu kabul edip zorluklarla karşılaşınca aslından paranın aşktan üstün olduğunu yaşayarak görür.

Üstünlük kavramını bizim algılayış biçimimiz şekillendirir. Bu yüzden ikisinin de birbirinden üstün olabileceği durumlar olabilir.