Askere giderken yanımıza almamız gereken eşyalar nelerdir?

Askere giderken hangi eşyaları yanımıza almamız gerekir?

Yedek iç çamaşırları,spor ayakkabı,pijama takımı,iğne iplik,bot boyası,bot fırçası,bot için slikon tabanlık,kış ise eldiven ve yün çorap,yün içlik en ihtiyaç duyulan malzemelerdir.

Banyo malzemeleri şampuan duş jeli gibi,tırnak makası,saat,traş malzemeleri,ankesörlü telefon,sivil kıyafetler gibi malzemeler alınmalı.

En önemlisi çorap,iç çamaşırı bolca,şampuan,tırnak makası,ayakların için krem ve pudra vs.

askere giderken, sivil kıyafetler, birçok banyo malzemesi(şampuan, iç çamaşırı vb.) tarzı eşyalar bulundurulmalıdır.

Askere giderken yanımıza kalın bir mont,kapşonlu,içlik,çamaşırlar,bere,diş fırçası ve macunu,gibi kişisel eşyalarımı almalıyız.

Merhabalar,askerliğimi Amasya’da bedelli olarak yaptım. Keslinlikle alman gereken şeyleri söylemem gerekirse ;

 • Bot tabanlığı,
 • Bot boyası,
 • İzin verirlerse ilaç (çünkü bir kişi hasta olduğunda hemen herkes 1-2 gün içinde hasta oluyor.)
 • eğer güneşe karşı hassas isen ve yazın askerlik yapıyorsan güneş kremi,
 • bunun dışında almaman gereken şeyleri söylemem gerekirse tırnak makası gibi kesici ve delici aletleri yanına almamanı öneririm.
 • Gideceğin şehir ve mevsim şartlarına göre hareket etmeni tavsiye ediyorum. Örneğin;eğer kış mevsiminde gidiyorsan mutlaka grip ilacı tarzı şifalı ürünleri satın almanı öneririm.
 • Tıraş bıçağı , sabun , şampuan ve diger bakım ürünleri , iç çamaşırları ve s.

  Banyo malzemeleri dışında götürmen gereken çok fazla bir şey yok. Devlet zaten iç çamaşırına kadar her şeyini veriyor. Yine de iğne iplik gibi bir takım ufak tefek şeyler de olabilir.

  Teslim olduktan sonra devlet sana gerekli olan her şeyi sen kapıdan girerken sana teslim eder. Sen saadece banyo malzemeleri vb. Kişisel eşyalarını götürürsün.

  Abim askere gider iken boya bir şey almıştık. Ancak orada da zorla bazı şeyleri satın aldırdılar. İç çamaşırı, eşofman bile bazı yerler aldırıyor, çorap, kişisel temizlik ürünleri yeterli.

  En önemlisi paradır parasız hiçbir şey yapamazsınız bunun yanında kişisel bakım ürünleri ve iç çamaşırları gibi eşyalar da alınmalıdır. Traş malzemeleri de götürmeniz sizin için iyi olur.

  Kişisel bakım ürünleri, pijama, iç çamaşırı ve eşofman alınabilir. Gidilecek şehire göre içlik gibi kalın kıyafetlerde alınabilir.

  Bolca iç çamaşır dış fırcası şampuan gerisini zaten orda veriyorlar ucuz mablaya karşılıyorsun.

  Askere giderken sevdiklerimizin resmini kıyafet ve iç dış çamaşırlarımızı almamız gerekiyor

  Tuşlu bir telefon kişisel bakım ürünleri diş fırçası macunu olsun bunlar gereklidir ve iklim koşullarına bağlı kıyafetler götürmende fayda var.