Askerlik yaparken kaybolmuştu. Kemiklerine 19 yıl sonra ulaşıldı

İstanbul’da vatani görevini yaptığı sırada kaybolan ve 14 yılın ardından 2 asker tarafından öldürüldüğü açıklanan İsmet Işık’ın, 19 sene sonrasında kışlaya gömülü bedeninden geriye kalan kemiklere ulaşıldı.

Işık’ın ailesi, evlatlarının ‘şehit’ olarak kabul edilmesini talep etti.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.Şehitlik verilmeli mi?

Ya bari askerde yapmayı ya adam vatanı görevini yapmaya gitmiş.Bence şehitlik verilmesi gerekiyor.

Haberi okumuştum. Bu askeri hayat kadınına götüreceğiz diye kandırıyorlar tel örgü arkasında gerçekleştiriyorlar olayı. Kantinciydi yanlış hatırlamıyorsam . Borç yüzünden işlenmiş bir cinayet olarak lanse edilmişti. Allah rahmet etsin. En azından bir mezarı olacak artık.

Şehitlik verilmesi gerekiyor. Suçlularında bir an önce cezalandırılmadı lazım.

Şehitlik verilmesi gerekiyor. Suçlularında bir an önce cezalandırılmadı lazım.

Bizim topluma idam şart. O ailenin acısı yıllardır sürüyor nasıl dinecek o acı. Şehitlik beratı muhakkak verilmeli…

Şehitlik tabiki de verilmelidir. Vatan için yapılan askerlik görevindeyken öldürüldü, buna şehit olmak dışında bir ad verilemez.

Kesinlikle Şehitlik verilmelidir. Ayrıca ailesine yardım yapılmalıdır. Sonuçta vatani görevdedir. Allah bol rahmet eylesin ailesine sabır versin.

Yazık gunah ya askerdekiler nasil bunun farkina varmamis gercekten zor.

zaten şehit sayılmıyor mu? 14 yıl sonra nasıl açıklanıyor anlamadım ama eminim ki ailesi ilk öldüğü günü yaşamıştır. çok kötü bir şey evladını kaybetmek. Allah tüm askerlere yardım etsin. şehitlik yüzde yüz verilmelidir. zaten vatan uğruna ölmüş herkes şehit sayılıyor Allah katında. sonuç olarak şu anda bulunmuş olması ailesi için iyi bir haber diye düşünüyorum. çünkü artık bir mezarı olacak ve ailesi çocuğunun nerede olduğunu bilecek. aileye de yardım yapılır umarım.

ailesi için çok üzücü olmuştur. çocyklarının mezarı olsun isterlerde. neyseki şimdi olmuştur. Allah sabır versin…

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah Allah ailesine ve yakınlarına sabır versin