Aşkı için Aileyi Karşına Almak Ne Kadar Doğru? (Bölüm 1)

Bazen genç yaşta evlilik kararı alan insanlar ailesini bile karşısına alabiliyor sevdiği insanla birlikte olabilmek için,
Evebeynler bu konuda nasıl davranmalı ?

Bence hayat bizim hayatımı olduğu için evleneceğimiz kişiyi de biz seçmeliyiz. Sonuçta o kişiyle ömrünü geçirecek olan kişi ailemiz değil. Bu yüzden aşk için aile karşımıza alınabilir diye düşünüyorum.

Kendi karar ve isteklerimize göre yaşamamız gerekse de ailemizi de karşımıza almamalıyız mümkün olduğunca . Onların mutlaka bir bildiği oluyor ve bu yüzden belki karşı çıkıyo olabilirler bu yüzden ortak bir nokta bulunmaya çalışılmalıdır . Ama aile çok katı davranıyor orta nokta bulmaya yanaşmıyosa yapıcak bir şey yok . Kendi hayatımız diyip mantıklı kararlar almalıyız .

Aileniz olması sizin tüm hayatınızı ele alması demek değildir. Tabiki aile herşeyden önce gelir ve önemlidir. Ama sizi yönetmenlerine izin vermeyin hayatınızı kendi isteklerinize göre yaşayın.

Bence böyle birşey yapmanın bir anlamı yok. İki taraflada arayı iyi tutmak gerekiyor.

Ben doğru bir davranış olmadığını düşünüyorum . Her iki tarafı anlaşmaya ikna etmek gerekli bence .

Hiç ayrılmayacakmış gibi hissedilen duygulardan gelişen olaylar bunlar. Sevgi bitince gerçek yüzünü görüyor. Aile haklı çıkıyor. Ciddi bir adım atılmasında süreç uzatılmalı. Üstüne gitmemeli. İnat yapılabilir.

bence aileler ilişki konusuna karımamalı e de olsa o çocukların hayatı aşk için aileyi karşıya almak yanlış bir davranıştır.

ebeveynlerin çok karıştığını düşünüyorum aşkı için karşısına almamalı ama aşkı için savaşmalı bence. çünkü bu kendi hayatları ve aileler buna müdahale etmemeli.

Unutmayın ki size her şeyden daha iyi koruyan ailedir. Size en çok değer veren de ailedir. Eğer aileniz değer vermiyor ise size o zaman aşk için ailenizi karşınıza alın.

Aile hiç bir şeye değiştirelemez dogru bulmuyorum mutlaka sevdiğmiz insanı bu konuda ikna etmemiz lazım

Yetişkin olan bir insan kendi başına karar verebilmeli, verdiği kararların sonuçlarına da katlanabilmeli, Özgür bırakmak gerekir

Aşk bir anlık çıra tutuşmasıdır, saman Alevi gibidir. Geçip gidince sadece aileniz kalır.

Bana göre bu tarz tutum çok yanlış. Genç yaşta evlilikler pek sağlıklı kararlarla verilmiş kararlar olamıyor.

Eger küçük yaşta ise aileleri karşısına almamalıdırlar. Fakat olgular ise ailelerin ilişkiye karışmaması lazım. Karışmaları çok yanlıştır.

Eger küçük yaşta ise aileleri karşısına almamalıdırlar. Fakat olgular ise ailelerin ilişkiye karışmaması lazım. Karışmaları çok yanlıştır.

Evlilikte her zaman hatta çoğu zaman mutlu olamıyor insanlar, o yüzden aileyi karşıya almamak lazım.

Hiç doğru bulmuyorum ailen seni büyütmüş, okutmuş bu yaşa getirmiş bir kişi için ailenii karşına almayı doğru bulmuyorum. Ailen senin nasıl biri olduğunu biliyor, görüyor seçtiğin kişiyide görüyor, o kişi iyiyse zaten yuva kurmanıza izin verir. Eğer o kişi iyi biri değilse ailenizin gözünde ailenize inanın onlar tecrübelilerdir. Sonuçta dönüp dolaşacağınız yer yine ailenizin yanı olur. Ailenizin kıymetini ve değerini bilin.

Doğru olduğunu düşünmüyorum. Her aile evladının iyiliğini ister. Demekki karşı çıktıklarına göre bir bildikleri vardır.

Ailenizi karşınıza almak yerine oturup konuşun nedenini sorun orta yol arayın mutlaka orta yol bulunur.