Aşkta mesafe önemli midir?

Aşkta mesafe önemli midir ? Mesela Bursa’da olan biriyle Konya’da olan biri ilişkilerini devam ettirebilirler mi?

bence güven varsa mesafe etkilemez ilişkiyi. uzak yakın fark etmez bir ilişkide önemli olan şey güvendir. ki zaten bu dönemde insanlar sevdikleri ile görüşemediği için bir nevi mesafe ilişkisi yaşıyorlar

Bence önemli değildir. Sevdikten ve gönüller bir olduktan sonra mesafelerin hiçbir önemi yoktur. Zaman geçtikçe fırsat yaratılıp zaten buluşulur. Bu daha değerli olur aslında kıymetini bilip daha çok bağlanılır kaybetmekten korkarlar.

Önemli değil densede gözden uzak olan gönüldende uzak olur. İnsanında dayanma gücü bir yere kadar.

Aşksa şayet yaşadığı şey ve bu karşılıklı bir ilişkiyse önemli değildir.Lakin yeni başlamış bir ilişki ise adını aşk koymak doğru olmaz bu durumda mesafeler önem arz eder hale gelir.

Mesafe önemlidir belki ama ondan daha önemli şeyler de vardır aşkta.Eğer diğerlerinde sorun yoksa kabullenilemez bir sorun değildir.

Önemli görmediğin kişiye güvenemezsin, ondan emin olamazsın. Zor zamanlarında, sevinçli olduğunda yanında olmaz hep yalnız ve eksik hissedersiniz.

bence bu herkese göre değişir bazıları sürekliyapış yapış sever bazıalrı ise uzaktan mesefa ilişkiisi sever bazıları ise sadece görmek bana görse aşk dokumak değildir kalpler dokunsun birbirine yeter bence
ve eğer one çok alışırsan o gidince kendii çok yanlız hisedersin

Mesafeler aşka engel değildir diye bir söz vardır,ben buna katiyen katılmıyorum,insan aşık olduğu kişiyi sürekli yanında ister,ona dokunmak,sarılmak,öpmek bunlar olmadıktan sonra o aşk çabuk biter.

Aşkta mesafe önemlidir bence çünkü özlem araya girince farklı duygular ortaya çıkabiliyor

aşk ta mesafe tabiki de önemlidir insan uzaktan birinide sevebilir ama bu biraz zor olur özlem fazla olur

Bu çok fazla genel bir kavramdır çünkü bir sürü insan var sonuçta kimisine göre her şekil olur kimisi yakın olsa bile yapamaz.

Bence aşkta mesafenin bir önemi yoktur. Sevgiler uzakta olsa yakında olsa birbirlerini her daim sevebilmelidirler.

Aşkta mesafenin önemli olduğunu düşünmüyorum . Aralarında mesafe olmayan insanların ilişkileri kötüye gidebiliyor ve anlaşamıyorlar . Mesafe olması hem onu daha çok özlemenizi sağlar hem de sevginizi daha kolay büyütürsünüz .İstediğiniz ya da ihtiyaç duyduğunuz anda yanınızda olamaz ve beraber vakit geçiremezsiniz çok fazla , bunlar üzücü yönleri .

İlişkinin devam etmesine engel olmaz ama her istediğinde yanında olamazsın. Eğer arada GÜVEN varsa mesafenin önemi olmaz.

ilişkiden ilişkiye değişir

Aşkta mesafe çok önemlidir. Araya gereğinden uzun mesafe giren aşklar heyecanını yitirir. Özlemi bile kısa tutmak lazım.

Bir ilişkide sevdiğin yanında olmayınca insan kendini bir boşlukta hissedebilir fakat bu durum kişiden kişiye değişebilir.Seven insan için mesafe önemli değildir.

Aşkta Mesafe

Hayatta her şeyle, herkesle, yakınlık derecesi fark etmeksizin her ilişkiyle mesafesi olmalı insanın. En önemlisi de insanın kendisiyle bir mesafesi olmalı. Burada bahsettiğimiz mesafe, insanlarla kendimizle aramıza duvarlar örmek, aşılmaz sınırlar oluşturmak değildir. Açık gönüllü olmamak, karşı tarafa kalbi tam açmamak, duyguları gizlemek ifade edememek de değildir. İnsanlarla aramıza koyduğumuz mesafe insanlarla oluşturduğumuz saygının çerçevesini, kendimizle oluşturduğumuz mesafe "öz saygımızı" belirler. İnsanlara ne kadar saygı duyuyor ve insanlardan ne kadar saygı bekliyorsak bu çerçevenin sınırlarını belirleyen bu unsurdur.

İnsanın yoğunluğunu çok nadir yaşadığı “aşk” duygusu iki kişilik bir dünyadır, iki kişinin bir olmasıdır, biz olmasıdır, aşk. Bunun kalıcı olmasını sağlamak ve korumak için bu mesafe zorunlu ve önemlidir. Saygıyı kaybeden bir ilişkiyi aşk bile olsa, ne sevgi ne de başka bir duygu kurtaramaz. Saygıyı koruyan bir ilişki her şeyin üstesinden gelebilir.

Sevgi varsa hiç bir engel yoktur millet resmen bahane arıyor