Atamalarda mülakata son!

Kamu görevine ilk kez olacak atamalar için, görev niteliğinin koşulları haricinde mülakatın kaldırılacağı açıklandı. Atamalar yalnızca merkezi sınav sonuçları göz önünde bulundurularak gerçekleşecek.

Çok yerinde bir karar olur çünkü yüksek puan alıp tanıdığı olmadığı için mülakatlarda çok elenen insanlar oluyor.

">

Hayırlı uğurlu olsun, çok iyi olmuş bence bu daha adaletli olmuş diye düşünüyorum, adalet yavaş yavaş geliyor sanki gelsin de artık çok güzel bir haber olmuş hayırlı olsun.

İnşallah bir an önce yürürlüğe girerde uygulanır. Çok sevindirici bir haber oldu.

Yıllardır ne çile çekti insanlar, ne haksızlıklar yapıldı. Sadece torpil olayı da değil üstelik bin türlü eziyetti insanlara. Herkes isyan ediyordu seslerine cevap verilmiş olmasına şaşırdım. Eh seçimde oyların epey düşeceğinin farkındalar artık hangi hatayı düzeltsek diye cebelleşiyorlar şimdi. Ama çekeceği kadar, unutamayacağı kadar çekti bu millet.

Harika bir olay. Benim en çok korktuğum şeydi. Atamalarımız çok yüksek ve mülakatlarda eleme oluyordu. Arkadaşım ilk atama alımında 85 olan notu 40’a düştü. O sene ikinci alımda atandı. İlk atama yapılırken atanması gerekirdi. Şahsen ben onun kadar puan alsam kaldıramazdım. Bu yüzden güzel ve yerinde oldu.

Sevindirici bir haber oldu. Umarım bir an önce bu yeni uygulama yürürlüğe girer.

Bu habere çok sevindim. Olması gereken buydu inşallah yürürlüğe girer hemen. Çok kişinin hakkı yendi bu mülakatlarda şimdi daha adaletli olacağını düşünüyorum.

Güzel bir haber çünkü mülakatlarda çoğu insan haklı olmayan sebeplerden eleniyordu.

Geç kalınmış bir uygulama. Umarım bütünüyle hayata geçer. Hak eden hakkını alır.

İşte güzel bir haber. Çok güzel bir uygulama olur. Mülakatlarda tanıdık birini araya sokup öne geçen çok insan oluyordu.

Çok mutlu oldum haberi duyunca. Birçok kişi yüksek puan aldığı halde atanamıyordu çünkü tanıdığı biri yoktu,torpili yoktu. Verilen bu karar çok yerinde olmuş.

Çok mutlu oldum haberi duyunca. Birçok kişi yüksek puan aldığı halde atanamıyordu çünkü tanıdığı biri yoktu,torpili yoktu. Verilen bu karar çok yerinde olmuş.

Gerçekten hakkaniyetli olan buydu. Çünkü millet yüksek puan alsa bile üst mevkilerde tanıdık olmayınca yerinden olabiliyorlardı.

Habere dikkat edersek hangi yıl ve hangi bölümler için geçerli olduğu söylenmiyor.

Çok iyi olmuş , herkez hak ettiği şekilde atanır umarım .

Çok yerinde bir karar olmuş. İnsanların hakları yenmez artık en azından. Haksız belli yere gelen insanlar vardı.

Çok iyi bir haber son yıllarda aldığım zaten cok iyi derecede puan alanlar bile mülakatlarda hep ekleniyordu yerinde bir uygulama olmuş.

Bunu bizzat yaşayan biri olarak bu habere çok sevindim.Bu karar bana tekrar umut oldu.

Herkes için hayırlısı olsun. Allah atananları görevlerinde utandırmasın. Bence de çok yerinde bir karar olmuş.

Kulağa hoş gelen sevindirici bir haber olmuş. Hayırlı uğurlu olsun herkese. Ülkemizde yavaş yavaş da olsa adaletin yerini bulduğunu görmek yüzümüzde tebessümün oluşmasını sağlıyor.