Atatürk'ün 1928 yılında çevirttiği ve Türk insanının okumasını tavsiye ettiği Finlandiyayı anlatan kitabın ismi nedir?

Atatürk’ün 1928 yılında çevirttiği ve Türk insanının okumasını tavsiye ettiği Finlandiyayı anlatan kitabın ismi nedir?

Atatürk’ün 1928 yılında çevirttiği ve Türk halkının okumasını tavsiye ettiği kitabın adı "Beyaz Zambaklar Ülkesi"dir. Kitap 1923 yılında Rus yazar Grigoriy Petrov tarafından yazılmış ve Finlandiyalıların nasıl yüksek kültür ve medeniyet seviyesine çıktığını anlatmaktadır.

Beyaz Zambaklar Ülkesi adlı kitaptır. Finlandiya’nın yükselişini anlatıyor, arkadaşım okuyordu.

Kitabın adı Beyaz Zambaklar Ülkesi’dir. Finlandiya’nın yükselişinden bahsetmektedir.

Finlandiya’yı anlatan bu eşsiz eserin adı; "Beyaz Zambaklar Ülkesi"dir. Ve ben de şiddetle okumanızı tavsiye ediyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk eserin özellikle askeri okullarda, diğer eğitim veren kurumlarda okutulmasını millet olarak da okumamızı istemiştir.Atatürk eserden çok etkilenmiş ve fikirlerine ve düşüncelerine esin kaynağı olmuştur.Beyaz zambaklar ülkesinde Atatürk zamanında Türkçeye çevrilmiştir.Beyaz zambaklar ülkesinde Finlandiya’nın epik kahramanlığının destansı anlatımıdır bir milletin nasıl yoktan var edildiğini anlatır.Rus yazar Grigoriy Petrov tarafından 1923 yılında yazılan dünyanın en çok satan eserleri arasında gösterilir.Mutlaka alınıp okunması gereken her kitaplıkta bulunması gereken eserlerden birisidir…