Ateşin üstüne su dökmek neden iyi sayılmaz?

Ateşin üstüne su dökmek neden iyi sayılmaz? günahmıdır?

ateşe su dökmek günah falan değildir ve kötü falanda degildir.

Ateşe su dökmek suyun içinde bulunan oksijen ile ateşin birleşmesi ateşi yeniden alevlendireceğinden dolayı doğru değildir. Ateşin üzerini bir örtü ,toprak ile kapatarak ateşin havayla, yani oksijen ile temasının kesilmesi doğru bir hareket olacaktır. Bu şekilde ateş söner. Aksi takdirde yaralanma ve yangın gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Günah olduğu doğru değildir .

Kesinlikle günah değildir tamami ile hurafe dir. Kuranda böyle bir şey yoktur.

Ateşin üstüne su dökülmeden nasıl söndürülür.Bide böyle şeyler saçmalık kim uyduruyor. Anlamıyorum, ben urafe yani ateşin üstüne su dökülür.

Ateşe su dökmek yangın içinse mecburidir. Mesela mangal yaptık sonrasında ormanda zarar vermemesi için su dökmek gerekir. Ateşe su dökmek günah değildir. Öyle bişey soyleniyosa o hurafedir.

çok daha hızlı bir yöntemi var ayrıca en temizi dumansız bitirebilirsiniz. Ateşin üsüne toprak atacaksın ya da bir örtüyle üstüne kapatıp ateş anında söner.Çünkü ateş oksijenle beslenerek yanar oksijeni kesmeniz en hızlı yöntemdir.

Ateşin üstüne su dökmenin iyi olmadığı söylemi tamamen batıl inançlardan biridir. Bilimsel olarak kanıtlanmış böyle bir varsayım olmamakla birlikte, dinimizde de böyle bir ibare yoktur.

yanan bir ateşe zarar verecekse eger su dökmemek kötü birşeydir…

hiç bir fikrim yok

Ateşin üstüne değil aslında ateşin altında biriken küllerin üzerine su dökmek sakıncalı sayılıyor.
Batıl inanç ya da dinî korkular bunu tetikliyor ateşin üzerine veya külün üzerine su dökerken besmele çekiliyor çünkü cinlerin(benim inancımdaki enerji varlıkların) burada yaşadığına ve suyun onlara zarar verdiğine inanılır hatta banyoda gece çok fazla kalmama, küle işememek gibi bir kaç tane daha inanç da cinlerin rahatsız olacağı durumlardır.