Avrupa’da futbol oynayan türk futbolcular kimlerdir, hangi takımlarda oynuyorlar?

Avrupa’da futbol oynayan türk futbolcular kimlerdir, hangi takımlarda oynuyorlar?

Cenk Tosun Eveton , Yusuf Yazıcı lille, Cengiz Ünder Roma , Merih Demiral Juventus , Enes Ünal Real Vallaloid , Çağlar Söyüncü Leicester City , Hakan Çalhanoğlu Milan , Cenk Gönen Malaga

Cenk Tosun Everton’da, Cengiz Ünder Roma’da, Merih Demiral Juventus’da, Hakan Çalhanoğlu Milan’da, Yusuf Yazıcı Lille’de oynamaktadır.

cenk tosun everton da , cengiz ünder roma ,yusuf yazıcı lille de , hakan çalhanoğlu milanda oynamaktadır.

Arda Turan, Emre Çolak, Emre Mor, Enes Ünal, Hakan Çalhanoğlu, Gökdeniz Karadeniz, Ömer Toprak, Nuri Şahin, Cengiz Ünder, Semih Kaya, Cenk Gönen, Salih Uçan başka ülkelerde top koşturan oyuncularımız. Oynadıkları ligler; La Liga, Serie A, Bundesliga, Rusya Premier Ligi, Çek Cumhuriyeti Ligi’ dir.

ozan kabak schalke, yunus mallı wolfsburg, hakan çalhanoğlu Milan, melih demiral juventus, Yusuf yazıcı lille, zeki çelik lille, cenk tosun evertonda oynamaktadır.

Avrupa da oynayan türk futbolcularımız çok fazladır. Ama avrupa da başarılı olup ününü duyuran futbolcularımız : Cenk Tosun = Everton. Hakan Çalhanoğlu = Milan. Merih Demiral = Juventus. Cengiz Ünder = Roma.

Yusuf YAZICI; Lille’de, Hakan ÇALHANOĞLU; Milan’da, Cenk TOSUN Everton’da, Cengiz ÜNDER; Roma’da, Merih DEMİRAL; Juventus’ta, Nuri ŞAHİN, Salih UÇAN, Cenk GÖNEN yurt dışında top koşturan futbolcularımızdır.

Hakan çalhanoğlu milan , cenk tosun everton ,Enes Ünal villareal , mesut ozil arsenal

@Snow_Hound#5CennTosun Everton , Cengiz Ünder Roma , Yusuf Yazıcı Lille

Türkiye Milli Takımı formasını giymiş birçok futbolcu, 2017-2018 … Nuri Şahin başta olmak üzere Avrupa’da top koşturan birçok milli futbolcunun yanı … Barcelona’da oynayan Arda Turan ve Deportivo La Coruna’da forma … İspanya takımlarında şu ana kadar en çok şans bulan milli futbolcu Enes Ünal olmuş idi

yusuf yazıcı lille, cenk tosun everton, merih demiral juventus, hakan calhanoğlu milan, zeki celik lille, çağlar söyüncü leichester city.

Yusuf yazıcıya çok sevindim ama bir o kadar da üzüldüm çünkü Trabzonspor için büyük bir kayıp oldu ama bir o kadar da kazanç oldu yolun açık olsun yazıcı…

Yusuf Yazıcı Lile,Cenk Tosun Everton,Cengiz Ünder Roma,Merih Demiral Juventus,Çağlar Söyüncü Leicester City,Hakan Çalhanoğlu Milan,Emre Can juventus

Melih Demiral Juventus

Hakan Çalhanoğlu Milan

Cengiz under Roma

Yusuf yazıcı Lille vs bir çok oyuncu mevcut


Merih Demiral:JUVENTUS
Cengiz Ünder:ROMA
Cenk Tosun:EVERTON
Yusuf Yazıcı:LİLE
Emre Can:JUVENTUS
Hakan Çalhanoğlu:MİLAN
Çağlar Söyücü:LEİCESTER CİTY


Ozan Kabak:Shalke 04
Hakan Çalhanoğlu:Milan
Merih Demiral:Juventus
Cengiz Ünder ve Mert Çetin:Roma
Zeki Çelik ve Yusuf Yazıcı:Lille
Berke Özer ve Recep Gül:Westerlo
Çağlar Söyümcü:Licester City
Cenk Tosun:Everton
Okay Yokuşlu:Celta Vigo
daha çok futbolcumuz var benim aklıma gelen bunlar

Merih Demiral, Cengiz Ünder, Çağlar Söyüncü, Emre Çolak, Enes Ünal, Kaan Ayhan, Okay Yokuşlu,

Son olarak ve yakından takip ettiğim Trabzonspor dan Fransa’nın Lille takımına transfer olan Yusuf Yazıcı var. Aynı şekilde bu sezon başı Fenerbahçe den İtalya’nın Napoli takımına transfer olan Eljif Elmas oynadıkları futbolla takdir toplamaya devam ediyorlar. Ama benim şuan için severek izleyip takip ettiğim futbolcu Başakşehir SK dan Roma takımına transfer olan Cengiz Ünder dir.

cengiz ünder - roma
cenk tosun - everton
çağlar söyüncü - leichester city
merih demiral - juventus
zeki çelik - lille
yusuf yazıcı - lille
enes ünal - valladolid
kaan ayhan - düsseldorf
hakan çalhanoğlu - milan
ozan kabak - shalke 04
nuri şahin - werder bremen
okay yokuşlu - celta vigo
mert çetin - roma
berke özer - westerlo
recep gül - westerlo