Ayak düşmesi nedir?

Ayak düşmesi nedir,nasıl oluşur?Tedavisi var mıdır varsa bilgi veriniz.

Ayak düşmesi, ayağın yerden kaldırılamaması durumudur. Ayak ve bilek eklemleri aşağı doğru sarkar. Sebebi tespit edilirse, tedavisi yapılabilir.

Ayak düşmesi, ayaklardaki eklemlerin bozulmasıdır. Ayaklar hareketsiz kalır ve kişi yürüyemez olur. Hastalığın nedeni belirlendiğinde tedavisi de mümkün olur.

Ayağın aşağıya yukarıya kaldırmamasına neden olan bir hastalıktır. Ayakta şekil bozukluğu, ayak kısalığı ve yürümeye engel teşkil eder. Fizik tedavi ile geçebilir.

Bel omurları hizasından köken alan bir sinirin hasarı sonucunda meydana gelen ayak düşmesi, ayak parmaklarının yerde sürünmesi şeklinde izlenmektedir. Sinirin izlediği yol boyunca meydana gelen ağır hasarlar düşük ayak nedeni olabilmektedir. Yürüyüş ve vücut dengesinin bozulmasına neden olduğundan bazı ayak koruyucular kullanılarak vücut dengesi düzeltilebilir. Öncelikle fizik tedavi seçeneği değerlendirilir; yeterli sonuç alınamayan durumlarda cerrahi girişim gündeme gelir.

Sinirlerin hasar alması sonucunda, bacağın hareket edememesi, başka bir duruma geçememesi halidir. Fizik tedavi ile geçebilen bir hastalıktır.