Ayakkabı cilası nedir? Yararları nelerdir?

Ayakkabı cilası ne işe yarar? Ayakkabıya cila nasıl uygulanır?

Deri ayakkabıları parlak göstermek için kullandığımız ciladır. Bir fırça yardımıyla derinin üzerine uygulanır.

Ayakkabıları yumuşatır ve eskimesine ve boyanın çabuk deforme olmasını engeller. Ayakkabı boyandıktan sonra ayakkabının yüzeyine yumuşak bir bezle yedirilerek sürülür. Cilalı bir ayakkabı parlayacak ve güzel görünecektir.

Ayakkabı cilası, ayakkabıya sürülen ve ayakkabının daha yeni gibi görünmesini sağlayan bir maddedir. Ayakkabını daha güzel ve parlak görünmesini sağlar.

Ayaklabıyı parlatmaktan ziyade ayakkabının derisinde zamanla kullanıma ve toza habaya bağlı oluşan eskimeleri veya yıpranmaları aza indirgemek, yeni ve temiz bir görünüme geçmesini sağlamak için kullanılır. Her şeyin aşırısı zarar olduğu gibi bunun da ölçü dışı kullanımına bağlı olarak ayakkabıda yıpranmalar meydana gelebilir.

Ayakkabı cilaları ayakkabılarımızın eskisi gibi görünmesine yardımcı olur. Ayakkabı cilaları ayakkabılarımızın eskimesini ve deforme olmasını engeller . Ayakkabı cilaları ayakkabılarımızın parlak ve yeni gibi görünmesini sağlamak için vardır. Ayakkabı cilaları ayakkabılarımız üzerine yumuşak bir bez yardımıyla sürülebilir.

Hem ayakkabıları daha canlı gösterir hemde eskimesini bir nebzede olsa önler. Deri ayakkabılara uygulanır.

Ayakkabıyı boyadıktan sonra renginin parlaması için sürülen bir tür parlatıcıdır çila.

Ayakkabının parlamasını sağlar. Kunduralarda ayakkabı parlayinca daha güzel gözüktüğü için cilayi kullanırlar bu arabalarda da geçerlidir .

ayakkabı cilası genellikle deri tarzında ayakkabılarda kullandığımız bir malzemedir bir sünger veya bir fırça ile ayakkabıya uygulanır ayakkabının dışardan daha canlı daha parlak bi biçimde durmasını sağlar güneşten ısıdan zarar gören deri kısımlara sürüldüğünde deri içine çeker ve yumuşar deriye faydası vardır ama fazla sürüldüğü taktirde kötü durabilir

Ayakkabı cilası eskiden daha revaşta olan bir uygulamadır. Bu uygulama kundura tarzında kösele ayakkabılar için tasarlanmıştır. Ayakkabınız çok kalitelidir ve sık sık giydiğiniz için eskimiştir. Bu durumda yapılacak olan şey yeni ayakkabı almak yerine eskiyen ayakkabıyı onarmaktır. Onarım işlemi çok uzun sürmez ve ayakkabı cilası ile tekrar parlatılır. Eski dönemlerde bu işi yapan ve bu işten para kazanan bir çok esnaf vardır. Bu esnaflar ayakkabısını cilalayacakları kişiyi bir sandalyeye oturtur ve ayağını çalışma mekanizmasının üzerine kaldırtır. Ayakkabısı boyanan ve cilalanan kişiye bir de gazete verilir. Bu şekilde de hem ayakkabısı cilalanan kişi sıkılmaz hem de ayakkabıyı boyayan kişi için kolaylık olur.

Eskiden daha fazla yapılan ayakkabı cilası , ayakkabının yumuşamasına ve daha yeni görünmesine olanak sağlar .

Ayakkabı cilası ayakkabıları parlak ve yeni görünmesini sağlayan aynı zamanda cila tozun tutmasına engel olduğu için kullanılmaktadır.

Ayakkabi derisinin parlak gorunmesune saglar, boylece ayakabilari kimse en azindan kirli diyemez ,faydasi olarakta daha uzun sure yiplanmamasina saglayarak derinin ömrünü uzatir.

Ayakkabını parlak tutar temiz görünüm sağlar