Ayıya dayı demem. Yıkılsın köprü.?

Ayıya dayı demem. Yıkılsın köprü.:blush:

Siz olsanız işinizi yaptırana kadar ayıya dayı der misiniz?

Demem işi bir yapsın sonrasına bakarız. Dayıcım derim işimi halletiririm.

Normal şartlarda asla demem ama bazı durumlar oluşuyor ve yalanda dan demek zorunda kalabiliyoruz. Özellikle iş sektörde köprüyü geçinceye kadar demek zorunda kaldığın durumlar olabiliyor.

Ülkeyi öyle bir hale getirdiler ki köprüyü geçene kadar ayı bey bile diyorsunuz.

ayıya dayı demeyi tercih etmiyorum. Durduk yere ayıya ayı demem. Basit çıkarlar için ruhumu da satmam.

O köprüden geçemez isen hayatın ters gider. Çok orantısız olur :rofl:

Duruma göre değişir. Hayati ve ailevi bir şeyse derim onun haricinde demem asla.

Türkiye deki hiyerarşik süreci göz önüne aldığımızda bazen mecbur kalıyoruz ayıya dayı demeye ne yazık ki.

Stratejik olarak köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek mantıklı olabilir.

işime göre değişir dediğimde olur denediğimde

Bu devir öyle. Eş dost dinlemez. Köprüyü geçene kadar ayıya dayı sonra güle güle derler.

İnsanlar ayıya dayıyı ancak birisine işi düştüğü zaman derler.Aslında bu çok kötü bir alışkanlık ama yapacak bir şey yok.artık biz bunu hiy edinmisiz.

Hayır tabi ki demem işim olacaksa olsun yoksa da gereksiz yere dayı diyerek kendimizi küçük düşürmeye gerek yok.

ayıya dayı da derim. Vezir de derim. Rezil de ederim. Hiç belli olmaz. O anki şartları bağlıdır.

Bende öyleyimdir. Ayıya dayı demem istendiği an zaten köprüyü yakar yıkarım. Eyvallahım yoktur.

O köprüye muhtaç kalınca ne olacak acaba çok merak ediyorum :smiley:

Ben derim açıkçası. Çünkü günümüzde her şey çıkar ilişkisine döküldü neredeyse… Bu yolu uygulamaya mecbur kalacağımız; bizi iten durumlar hep olabiliyor, olacaktır da… Keşke olmasa…

Ben yaparım yani tahammül ederim yeterki işim hallolsun o zaman sabır eder ayıya dayı derdim yani.

Hayır demem. Bu ikiyüzlülüğe girer bana göre. Başta neyi savunursam değişiklik olmaz.

hım adamına göre muamele insanına göre değişir