Az ve sık yemenin faydaları nelerdir?

Gündelik yaşantımızda daha sık öğünlerle daha mı az yemek yemeliyiz? Yoksa sadece diyet zamanımı böyle yapılmalı?

Az ve sık yemek hiç sağlıklı değildir. İnsülin sürekli fırlar ve zamanla insülin direnci oluşur.

2 öğünde tam doymalı.

Az ve sık yemek midedeki tokluk hissini ve beyindeki ödüllendirme sistemini daha iyi yöneteceği için daha sağlıklıdır kilo aldırmaz.

Uzmanlar hep bunu söylese de ben bunun doğru olduğu görüşünde değilim.
İnsan midesi zaten yemekleri yendikten saatler sonra sindirmeye başlıyor veya bitiyor.
Siz midenize dinlenmesi için zaman tanımazsanız hep yemek verirseniz eğer o mide belli bir zamandan sonra artık dolacak .
Bu da yarardan çok zarar verir kişiye .

Düzenli beslenmek sağlıklı yaşamak demek. Düzenli beslenirsen zaten diyet yapmaya gerek kalmaz .

midenin büyümesi ve şekerin yüklemesi az olduğundan rahatlama ağlanır.

Eğer çok yersen miden genişler derler. Az yersen vücut gereken proteini ve vitamini alamaz diye düşünüyorum, sık yemenin de vücuda fazla olacağını düşünüyorum o yüzden bunların tam ortasını bulursan daha iyi olur senin için.

Mide genişlemesineengel olarak ani acıkmaları ve engellersiniz.

4 öğünde az yemek ideal ve tüm yaşam boyu uygulamak gerek diye düşünüyorum.

Insan ne zaman acıktıysa yemeli ben sofradan ac kalkamıyorum. Aslında sofradan ac kalmak sünnettir ama insan kendine engel olamıyor. Eğer yavaş yersek daha çabuk doyarız hızlı yediğimiz için duyduğumuzu anlamıyoruz buyuzden fazla fazla yemiş oluyoruz lokmanızı çok çiğnemek gereklidir duyduğumuzu erken anlamak için birde yemeklerden önce 1 bardak su tüketmeliyiz az az sık sık olarakda yemek değilde ara öğünlerde sağlıklı atıştırmaliklar daha faydalı olacaktır.

Sık ve az yersen kilo alırsın.

Günlük yaşantımızda da sık sık az yemeliyiz. Yemek arası çok açılırsa o zaman çok acıkırız ve çok yeriz. Bu yüzden kilomuzu korumak için az ve sık sık yemeliyiz.