Azerbaycan 10 Kasım zafer gününü 8 Kasım'a çekti

Azerbaycan, 10 Kasım gününü zafer günü olarak ilan etmişti. Fakat 10 Kasım’ın Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü olduğu gerekçesiyle kutlamaları 8 Kasım’a çekti.

8 Kasım, Karabağ Zaferi Günü olarak kutlanacak.

Bende bu haberden önce kendi kendime dedim ki Atatürk’ün ölüm yıl dönümü 10 kasım o gün nasıl sevinecekler diye düşünmüştüm. Gerçekten Azerbaycan bunu düşünmesi oldukça yerinde bir karar. Tebrik ediyorum.

Bu haberi duyduğuma gerçekten çok ama çok sevindim tam yerinde ve de doğru bir karar olmuş gerçekten çok iyi…

Bence de oldukça iyi bir karar. Atatürk ün ölüm yıldönümünde nasıl kutlayacaklar yani bence azerbaycana yakışır iyiki yapmışlar.

Bence de oldukça iyi bir karar. Atatürk ün ölüm yıldönümünde nasıl kutlayacaklar yani bence azerbaycana yakışır iyiki yapmışlar.

mantıklı bir davranış olmuş. ulu önder atatürkümüzün ölüm yıldönümünde kutlama saçma olurdu

Tebrik ederim sizi, selam olsun güzel vatana

Gurur duydum. Tebrik ediyorum çokça. Bize karşı gösterdikleri bu hassasiyet ile düşünceli olmaları kardeş ülke olduklarının kanıtı gerçekten.

Azerbaycan ile gurur duyuyoruz zaten , istediği zaman kutlasınlar isterseler , yazık kardeşlerimiz kaç ay Ermeni askerlerinin eziyetine katlandilar . Şeref yoksunları ne kadar mücadele etseler de alamadılar , yenilen pehlivan güreşe doymaz diye bir atasözü var onlarınki de bu hesap , istedikleri kadar saldırı yapsınlar istedikleri kadar mücadele etsinler . Azerbaycanin arkasında aslanlar gibi koskoca Türkiye Cumhuriyeti var . Allah’ın izniyle Türkiye de yardım eder Azerbaycan da başının çaresine bakar. Sandığım kadarıyla Azerbaycan da koronavirüs vakası diye birşey yok diye biliyorum . İşte Allah bir yerden alıyor bir yerden veriyor , inşallah Allah’ın izniyle Türkiye de eski günlere döner diye düşünüyorum.

gerçekten mükemmel davranış saygısı vicdanı merhameti olan herkesin düşüncesi bu olurdu zaten
onlarında ne kadar iyi olduğunu bu düşüncelerinden anlıyoruz

kesinlikle çok doğru bir davranış kardeş ülke Azerbaycandan da bu beklenirdi kendisi yapılabilecek en iyi şeyi yaptı

Her bir Azerbaycanlı için değerli bir şehir olan, Karabağ’ın incisi Şuşa’nın kurtuluşunun savaşın kaderinde belirleyici bir rol oynadığı, Ermenistan’ın yenilgiye uğramasına ve askeri operasyonların durmasına yol açtığı hatırlatılan açıklamada, Zafer Günü’nün, Şuşa’nın kurtuluş günü olan 8 Kasım’a çekildiği bildirildi

Kardeş ülke Azerbaycan doğru bir harekette bulunmuş. Kutlamak gerekiyor gerçekten.

Atatürk’ü onore eden bir davranış olmuş, bu hareketi yapabilecek Azerbaycan dışında bir ülke de yoktur zaten.

Bence bu çok yanlış bir karardır çünkü düşmanları tarafından bile saygı duyulan çok zeki bir kişilik olan ulu önder atatürke ve üstelik bir türk ülkesi olarak yapılan büyük bir ayıptır

Azerbeycan’a da bu yakışırdı zaten. 10 Kasım’da biz yas yaşarken onların kutlama yapması düşünülemezdi zaten. Bakalım sonraki süreçte Azerbeycan Türkiye ilişkileri nasıl olacak.