Baba tarafı akrabaları neden sevilmez?

Baba tarafı akrabaları neden daha fazla sevilmez ?

Baba Tarafı diye bence ayırmanız değişik olmuş baba tarafıda sevilir neden sevilmesin

cunku onlar annr tarafi kadar merhametli degildir bu yüzden dolayi da empati yapmazlar geri kafalılardri cunki

Çünkü soğuklardir,canayakın anne tarafindakiler gibi değillerdir bukadar:slight_smile:

Akrep oldukları için, en ufak hatanızda yaygara kopardıkları için, çekememezliklerini açık açık gösterdikleri için sevilmezler pek.

Harika bir soru. Annedir büyük ihtimalle bunun nedeni. Çünkü ülkemizde gelin-kaynana çekişmesi hatta gelin-elti çekişmesi dahi olduğu için anneler baba tarafını çocuklarına genellikle kötülerler. Sorunun kökeni budur bence.

ahh bi bilsekk her türlü musibet her türlü bela bir tarafta yalnız değilmişimm fdknfkdsns

Vallaha bunu bende anlamadım baba tarafımdan cok kımseyı sevmem anne tarafından daha fazla kısıyı severım gercekden anlam veremedıgım bır durum :grinning:

Dogru bak bu :grinning:

Baba tarafı akrabaları annemizi çekemez genelde annemize ters bakışları davranışları olur. Bu sebeple bizlerde onları sevmeyiz. Kan emiciler.

Kötü ya da kötü davranan kişiler sevilmez. İyi olsalar, olması gerektiği gibi davransalar onlar da sevilir.

Bu aslında biraz şans meselesidir. Benim baba tarafım mesela çok iyidir. Anne tarafım tam tersidir. Ama bilnir ki her ailede muhakkak bir taraf sorunludur. Bu da iki ailenin birleşip yeni bir aile kurmasından kaynaklanan çatışmanın getirdiği etkenlerden olabilir.

özelliklede baba tarafının geline yapılan baskıdır ve bu baskıyı da fark ettiğinde baba tarafını sevmezsin ama anne tarafı damada pekte baskı uygulamaz

baba tarafı akrabaların sevilmediğini ilk defa duyuyorum bence yanlış her iki tarafta sevilmeli herkes insan ve insanlar beşer şaşar herkesin hatası olabilir önemli olan aile akrabalık bağlarını sağlam tutmaktır bizlere yakışan bu yıkıcı değil yapıcı olmak gerek

Herkesin ortak noktası babanızında sorunları olduğu için olabilir mi?

onlar sizi sevmez sizde bunu hisseder ve onları sevmezsiniz

bizim ailede tam tersi bir durum sözkonusu. baba tarafı akrabaları daha çok sevilir.

Akrabaların bağ , çeyiz ve aile olduğu ,tehlike anında korunma ve sıkıntı zamanlarında güvenli sığınak olduğu iyi bilinir akrabalar , krizlerde yanınızda olan ve zorluklarda biberlerine yardım edenlerdir, ancak bu günlerde bazı , akrabalar artık destek ve yardım değil tam tersine döndüler ,bazı ailelerde bulunmayan zorunluluk , akrabalar arasında şiddet ve suçun yayılması ve bazılarının en önemsiz nedenlerle akrabalar arasında sevgisizlik , dostluk kaybı, iyi muamele , merhamet ve kıskançlık.

Baba tarafı anne tarafı bu işin tarafı olursan sevilmez tabi, taraf olma herkesi sevmeye çalış, yine mi olmadı gene mi sevemedin o zaman hayırlısı olsun.

Cidden doğru :slight_smile: Bunun sebebi bence gelin-kaynana çatışması.Biz bunu anladığımızda baba tarafını sevmiyoruz.Kendi ailemden yola çıkarak amcalar da çok soğuk olunca pek sevilmiyor maalesef.