Backbox nedir?

İnternet terimlerinden biri olan ve adı sıkça duyulan terimlerden olan ‘‘Backbox’’ nedir?

İşletim sistemidir. Yani backbox adında işletim sistemi vardır. Bu sistemin temel amacı kullanılan cihaz da güvenliği sağlamak.
Ubuntu tabanlı bir linux sistemidir.
herhangi bir saldırı siber saldırı için eksiksiz ve profesyonel bir güvenlik sınırı güvenlik duvarı içerir.

Ağızla çıkarılan seslerdir.Bu bir yetenektir herkes yapamaz.

BackBox , Linux dağıtımı olan bir işletim sistemidir. Bu işletim sistemi ubuntu tabanlıdır. Ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. 9 Eylül 2010 tarihi itibariyle kullanıma sunulmuştur.

Penetrasyon denemeleri, güvenlik denetlemesi için geliştirilen bir işletim sistemidir. İsteyen sanal makinalarda isteyen direk kurulum ile kullanabilmektedirler.

Sistem yapı itibariyle Parrot Os linux ve Kali Linux işletim sistemine benzeyen, hack ve güvenlik araçlarını içeriğinde barındıran bir mimaridedir. Bununla beraber daha farklı, ayrı araçlarda mevcuttur. Hatta bazıları bu sistem için özeldir.

BackBox işletim sistemine ait bazı özellikler şunlardır.

• Ücretsiz linux/gnu dağıtımıdır.
• Özelikle gizlilik ve güvenlik isteyen kullanıcılar için tasarlanmıştır. Bunun geliştirilmesi için de sürekli çalışılmaktadır.
• Sanal makinalar için uyumludur.
• 32-bit ve 64-bit işlemci mimarisine uygun sürümleri mevcuttur.
• İnternet gezinmeleri için ayrıca güvenlik araçlarını içerir.
• Sistem analiz araçları mevcuttur.

">