Bağırmanın bebek sağlığına zararları nelerdir?

Bağırmanın bebek sağlığına zararları nelerdir? Kısaca bilgi veriniz.

Bebeğin bağırması mı ? ebeveynlerin çocuğa bağırması mı ? soru açık olmuş biraz. Ama şöyle yorumlayalım. Doktorlar bebeklerin ağlamasının ciğer gelişimleri için faydalı olduğunu söyler. bağırdıkları zamanda onları kızarak uyarmamak gerekir. Çünlü 9 aydan itibaren keşif dönemine giriyorlar. Bağırmakta kendi seslerini keşfetmekle alakalı. Ebeveynlerin bebeklerine bağırması ise son derece yanlış. Hayata sıfırdan başlayan hiçbir bilgisi olmayan bir canlıya bağırmak havaya bağırmak gibi birşey. Hem kendi psikolojimizi dibe çekmemek hemde bebeğin psikolojisini bozmamak için bebeklere bağırmak son derece yanlış.

bağırmanın bebek sağlığına 2 etkisi vardır sesleri daha gür çıkar 2.si ise özgüvenleri gelişir.

Bebeklere bağırmanın zararı vardır Çünkü insan bakıldığı zaman bebekler korkuyor ve içinde korku oluşuyor geldiğinde bebek uyku da olsa bile en ufak seste titreyerek uyanıyor Onun için bebeklerin yanında bağlamamak gerekir.

Araştırma gösteriyor ki birçok ebeveyn çocuklarının yanlış davranışlarını kişisel olarak algıladıkları için kontrolü kaybediyorlar. Kendilerine saldırılmış gibi hissediyorlar. Bir çocuğun olumsuz duygularını beklenmedik, ezici ve üzücü gören ebeveynler, her bir yeni patlamada daha fazla tehditkar ve sinirli olma eğilimindeler. Journal of Family Psychology dergisinde yayınlanan bir makalede bu duruma “duygusal sel” adı veriliyor. İşte bu durum da ebeveynin sorun çözme yeteneğini yok ediyor ve bağırmak gibi reaksiyonları tetikliyor. Anne olmak da bu değil mi zaten. Her gün kendini geliştirmeye çalışmak, mutlu çocuklar yetiştirmek için uğraşmak. Ama Bağırmadan Da Olabilecekken Bağırmanın Bir Faydası Yoktur.

Bağırmak sadece bebekler için zararlı değildir. Bütün insanlar için bağırmak tehlikelidir. Bebekler bir süre bağırdıktan sonra sesleri kısılır. boğazı acır ve daha birçok sonuç doğurabilir. Bu kadarı bile bir bebek için tehlikeli olmaya yeter.

cocuk piskolojisi bozulur. cocuk aqressiv olur. bunlarin olammasi icin bebeklere bagirmayin

Bebeklerin yanında bağırmayın ruh sağlığına zararı vardır. Sessiz ortamda birden ses volümü yükseldiği için bebeklerde şok etkisi yaşanır. Binevi korkunca sıçrama gibi düşünebilirsiniz. Bu durum bebek de korku hissini yaşatır ve vücudu adrenalin salgılar. Çekirdek ailelerde bebekler anne ve babanın ses volümüne alışır. Anne ve baba dışında yüksek ses ile konuşan biri olduğu zaman ağlamaya başlar. Bu da şok etkisi ve korku anıdır.

Bebekler büyük insanlara göre daha ürkek psikolojide olduğu için bağırmak onların son başvurduğu korku ve gerilim aşamasıdır.Kimi zaman sesini keşfettiği düşünülse’de bağıran bebekler genel anlamda korktuklarından ve gerildikleri için bağırır buda onların psikoloji ve yeni oluşmuş vücutlarındaki ses tellerine bir hayli zarar verir.Onları ürkütmeme konusunda daha fazla dikkatli olmalıyız.

Ebeveyn çocuklarının yanlış davranışlarını kişisel olarak algılıyor.Journal of Family Psychology dergisinde yayınlanan bir makalede bu duruma “duygusal sel” adı veriliyor. İşte bu durum da ebeveynin sorun çözme yeteneğini yok ediyor ve bağırmak gibi reaksiyonları tetikliyor.Bir çocuğun olumsuz duygularını beklenmedik, ezici ve üzücü gören ebeveynler, her bir yeni patlamada daha fazla tehditkar ve sinirli olma eğilimindeler. Anne olmak da bu değil mi zaten. Her gün kendini geliştirmeye çalışmak, mutlu çocuklar yetiştirmek için uğraşmak. Ama Bağırmadan Da Olabilecekken Bağırmanın Bir Faydası Yoktur.

boğazları rahatsılınır. cocuk akıl salığı bozulur dengesi bozulur