Bağış Yapılabilecek Güvenilir Yerler Nereleridir?

Merhabalar, elimizden geldiği kadar bağış yapmak istiyoruz, ancak güvenirlik konusunda içimizde hep tereddüt oluyor.

Lösev’e elimizden geldiğince bağışta bulunuyoruz ancak bağış yapabileceğimiz ikinci ya da üçüncü yer arıyoruz.

Bende sizlere sormak istedim. Önerilerinizi bekliyoruz.

Çoçuk Esirgeme Kurumuna bağışta bulunabilirsiniz bence. Yinede siz bilirsiniz tabi

tübitak mehmetçik vakfi olabilir veya sağlık dernekleri olabilir.

Eğitim gönüllüleri vakfı, Darüşşafaka,Mehmetçik Vakfı en bilinenlerden Ayrıca Afrika gibi yerlere yardımda bulunan ,su kuyuları açan vakıflarda var.

Kuran okuyan talebeler bence neye kullanırsa kullansın o parayı, günahsızlar diye düşünüyorum

Bence Çocuk Esirgeme Kurumu ve Yaşlı Evleri buna müsait olan en ideal yerler

Tübitak, çocuk esirgeme , mehmetçik vakfı, darüşşifaka.

Mehmetçik vakfı kızlıay lösev morçatı gibi bilinen yerler

Mehmetçik vakfı olabilir çocuk esirgeme kurumu olabilir

Lösemili çocuklar vakfı Mehmetçik vakfı çocuk esirgeme kurumları

Mehmetçik vakfı, Tübitak vakfı, Lösev gibi kurumlara güvenebilirsiniz devlet tarafından teftiş edilen kurumlar çünkü.

Çocuk Esirgeme Kurumu, Lösev, Darüşşafaka, Mehmetçik Vakfı ve Eğitim Gönülleri Vakfına bağış yapabilirsiniz. En iyi Kurumlar bunlardır.

Benim halam ile eniştem sürekli Darüşşafaka vakfına bağışta bulunuyorlar sizde bu vakfa bağışta bulunabilirsiniz.

Kızılaya bağışta bulunabilirsiniz. Ben kışın doğuda çocuklara bağış yapıyorum. Tanıdık öğretmenler var oda. Onlar eksikleri söylüyor. Bizde elimizden geldiğince yardım ediyoruz. Yada kimsesiz çocuklara burs veriyoruz.

Bağış yapabilecek güvenilir yer yok,yüklü miktarda param olsaydı veya ileride olursa Türkiye’de ki hiçbir kurum ve kuruluşa bağış yapmam.Kişilere bizzat yardım yapmak gerekir veya kendi elinizle birşeyler inşa edebilirsiniz.

Türkan Saylan’ın derneğine bağış yapabilirsiniz . Öğrencilere burs vererek yardımcı olmuş olursunuz .

Darülaceze, çocuk esirgeme kurumu veya lösev gibi vakıflara bağışlar yapabilirsiniz ama bence en önemli kurum Kızılaydır. Kan bağışı hayat kurtarır.

Cidden yararlı olabilecek kurumlara bağışta bulunurdum. Örneğin; darüşşafaka, lösev, çocuk esirgeme kurumu, şehit aileleri yardımlaşma kurumları, huzur evi gibi…