Bağışıklık nedir?

Bağışıklık nedir ?

Ne işe yarar ?

Bağışıklık sistemi çok hücreli organizmalardan zararlı olan mikroorganizmalara direnmedir yani hastalikla savaşan bağışıklık sistemimizdir.

İnsanları hastalıklara karşı vücudun direnç kazanmasını sağlayan bir sistemdir.

bağışıklık kişilerin vücutlarında hastalıklara vürüslere karşı dernç sağlayan bir sistemdir

Bağışıklık dış etmenlerin zararına karşı vücudun gösterdiği tepkidir. Vücut gerek vücudun ısısını arttırarak kimi zaman antikor üreterek ve iltihap yaparak vücudu dış etmenlere karşı korur.

Bağışıklık, vücudun kendini dışarıdan ve içeriden gelen herhangi bir tehdide karşı kendisini koruma mekanizmasıdır. Bağışıklık düşerse vücutta düşer.

Vücudumuzu dışarıdan gelen zararlı maddelerden korumaya yarayan, sağlıklı olmamıza yardımcı olan bir sistemdir, bazı sağlıklı yiyeceklerle bağışıklık sistemimiz güçlendirilir.

Bağışıklık kişinin hastalıklara karşı direncini ifade edem sistemdir . Bağışıklık hastalıklara karşı korur , bağırsak sindirim sistemlerini içerir . Yediklerimiz sayesinde bağışıklığı güçlü tutabiliriz

Bağışıklık yani immün sistem insanın hastalıklara karşı kendini koruma direncidir. Bağışıklık nasıl artar denilirse de sağlıklı beslenerek spor yaparak sigara alkol ve bağımlılık yapıcı maddelerden uzak durarak artırabiliriz.

Vücudu hastalıklara karşı koruyan sistem.

Bağışıklık sistemi vücudu dışardan gelen tehdit, hastalık ve virüslere karşı vücudunuzu savunan bir sistemdir. Sağlıklı beslenme ile bağışıklık sistemini güçlendirebilirsiniz. Vücudunuzu koruyan bir sistemdir.

Canlılarda bulunur ve hayati öneme sahiptir. Canlıları hastalanmalara karşı bünyelerini korur. Bağışıklık zayıf olduğunda hastalanma ihtimali artar.

İnsan bünyesinin herkeste farklı olan savunma gücüdür kesinlikle

vücudumuzun savunma sistemidir bunun için lenfosit monosit lökosit vb hücreler üretilerek vücudumuza ait olmayan hücrelere karşı savaş açmasıdır

canlı vucunun mikroplara,vürüslere ve benzeri tehtitlere karşı direncidir

vücudun antijenlere saldırıp yok etmesini sağlayan antikor üretme gücüdür.Yüni askerlerimiz.

bir canlıdaki hastalıklara karşı savunma mekanizmasını oluşturan bakteri ve virüsleri yok eden ve ayni zaman’da bedeni koruyan bir sistemidir ,Kısacası vücudu hastalıklara karşı koruyan bir savunma kalkanıdır.vücuda giren veya vücut ile temasta bulunan her yabancı maddeye kadar tarama yapar ve onları canlının sağlıklı vücut hücrelerinden ve dokularından ayırt eder.