Bahar alerjisi olanların dikkat etmesi gereken önemli faktörler nelerdir?

Saman nezlesi olarak da adlandırılan; baharın gelmesi, çiçeklerin açması, polenlerin etrafa dağılması ile birlikte ortaya çıkan bahar alerjisinden nasıl korunabiliriz?

Genelde bu hastalığı olan insanlar bu gibi dönemlerde dışarı çıkmama’ya özen gösterirler. En iyi korunma yöntemi ise bildiğim kadarıyla sabahları evi havalandırmamak gerekir, çünkü sabah saatlerinde en yoğun oldukları saatlerdir . Başka bir korunma yollu ise her gün duş almak.

Hava değişimi olan zamanları görmekteyiz. bu zamanlarda dikkat edilmesi gereken hava değişiminden oldukça dikkatli şekilde uzak durmaktır.

Bahar alerjisi dediğimiz mevsim geçişlerinde olan alerji ,bu rahatsızlığa sahip kişileri çok fazla rahatsız ediyor.Burun akıntısı , göz akıntısı, hapşırık gibi şikayetlerin yanı sıra, ileri safhalarda nefes alıp vermeyi de zorlaştırıyor.Alerjiye neden olan ortamdan uzak durmak basit ve en güvenilir yöntem.Şu an ,ağaçların çiçek açtığı ,polenlerin havada uçuştuğu zamanlar.Alerjisi müzmin olan ve bunu bile kişiler ,alerjenlerin etkilerini azaltmak için ,hafif etkili alerji ilaçları kullanabilirler.Rahat nefes alabilir ve gününüzü kısıtlamadan geçirebilirsiniz.

Bahar ve polen alerjisi olan kimseler alerji ilaçları kullanmalıdırlar. Yoksa hayatları hapşırmaktan kabusa dönebilir.