Bal süt maskesi nedir? Ne işe yarar? Nasıl yapılır?

BAL SÜT MASKESİ NEDİR - NE İŞE YARAR - NASIL YAPILIR

bilemem


kardeşim böyle cevaplar verme boşuna adam gibi cevaplar verki para kazanasın

Bal ve süt krem kıvamına gelene kadar karıştırılır ve masaj yaparak uygulanır. Cildi nemlendirmeye yardımcı olur, süt cildi sıkılaştırır ve pürüzsüzleştirir, bal cildin pH seviyesini korur, yaraların iyileşmesine katkı sağlar, sivilce tedavilerine yardımcı olur.

Süt cilde yumuşaklık ve masaj ile uygulandığında cildi gerdir ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz sütten önce avokado ile nemlendirerek olgunlaşmış avokado ile sonrasında süt ile isteğe göre de bal katarsanız güzel bi uygulama olur

Kuru ciltler için bire bir olan maske türüdür kendisi. Aynı zamanda sabunu vs de mevcuttur. Bildiğiniz üzere sabun cildi kuruttuğu için ballı sabun üreterek cildi kurutmadığını iddia ediyorlar. Zaten balın nemlendirici özelliği biliniyor. Bal süt maskesi cildi nemlendirerek cildin canlılık kazanmasını sağlar.

Bal,süt maskesi cildi besler ve cildin beyazlaşmasını sağlar.

kuru ciltler için bal ve süt maskesi tam bi yogun nemlendirici görevini görür yüzümüzü maskeyi yapmadan önce temizledikten sonra uygulanan bu maske harikaaaa bi yumuşaklık veriyo yüze

Bal süt maskesi nedir? Ne işe yarar?

Bal ve süt cildimize paha biçilemeyecek kadar çok fayda sağlar. Çok eski zamanlardan beri cilt sağlığı için doğal bir cilt parlatıcı ve besleyici olarak bal ve sütün muhteşem uyumu kullanılır. Peki söz konusu bu maske nasıl yapılır? :thinking: Gelin bir göz atalım : :point_down:t2:

Süt :milk_glass: ve bal :honey_pot: maskesi için gereken malzemeler :

 • 1 yemek kaşığı kadar süzme bal :honey_pot:
 • 2 yemek kaşığı süt 🥛
 • Nasıl hazırlanır? :thinking:

  1. Bir kaseye :bowl_with_spoon: malzemeler konulur ve iyice birbiriyle özdeşleşene kadar karıştırılır.

  2. Bir peçeteden, pamuktan yardım alarak ya da elinizle karışımı yüzüne masaj :person_getting_massage: yaparak uygulayın.

  3. Karışımı 10 dakikadan fazla olmamak kaydıyla yüzünüzde bekletin.

  4. Bekleme süreniz dolduğunda yüzünüzü ılık ya da soğuk :snowflake: su :cup_with_straw: ile yıkayın (sıcak su tercih etmemekte fayda var).

  5. Bu işlemler bittikten sonra yüzünüzü daha da rahatlatmak :relieved: için masaj :person_getting_massage: yapmayı tercih edebilirsiniz.

  6. Dilerseniz bu işlemler tamamlandıktan sonra yüzünüze çok cüzi miktarda nemlendirici sürebilirsiniz.

  ">

  Bal ve süt; ikiside mucizevi etkilere sahip, cilt için oldukça faydalı iki üründür.
  Bal ve süt maskesi yapmak için ufak bir kaseye 1 tatlı kaşığı bal ve koyduğumuz balın üç katı kadar f süt ekliyoruz ve güzelce karıştırıyoruz. Eğer Bal süt maskesi tüm vücuda uygulama yapılacaksa miktar orantılı olarak artırılabilir. Sonrasında maskeyi ince bir tabaka olacak şekilde yüze yada tüm vücuda sürüp 10 ile 15 dakika bekliyoruz. Tamamen emildikten sonra güzelce duruluyoruz. Bal süt maskesi soğuk uygulanırsa etkisi daha iyi olacaktır.
  Bal ve süt maskesinin cilde faydaları şunlardır;

 • Cildin nemlenmesine yardımcı olur. Bal nemi cilde hapseder ve cildin doğal nem dengesini korur. Cildin kurumasını önler.
 • cildin pH dengesini korur. Cildin pH seviyesindeki dengesizlik cildinizin doğal bariyerini bozar.
 • Cildi sıkılaştırıcı etkisi vardır. Cildi sıkılaştırarak daha pürüzsüz bir görünüm sağlar.
 • Sivilce varsa iyileşmesini hızlandırır, yara izlerinin çabuk kapanmasını sağlar.
 • Cilde canlılık verir, cilt sağlığını korur.
 • bal süt maskesi gözenekleri temizler ve yüzünüzdeki kirleri bir tonik gibi siler götürür bu yüzden bal süt maskesi yararlıdır aynı zamanda yüzünüzü çok canlı, aydınlık, ışıltılı ve parlak göstermektedir

  Bu maskenin malzemeleri karıştırarak kremsi bir maske olur. Cilde masaj yaparak uygulanır. Bal pH ı korur.

  maske olarak bilmemde çocukluğumun içeceği be her hasta olduğumda içerdim :slight_smile:

  Aynı etkiyi veren bal ve tarçın maskeside var. Tam bir yüz temizleme patlatma ve yenileme aracı

  Bal süt maskesi cildi nemlendirir . Cilde nemlilik ve canlılık kazandırır .

  Valla hiçbir işe yaramaz ye gitsin onları :smiley: cilde ne faydası olacak onların arkadaşlar kullanmayın şunları yüze :smiley:

  Cildi pürüzsüzleştirmek ve beslemek adına yapılan bir cilt maskesidir yararı vardır doğal ürünlerden yana olmak cildimiz için değerlidir

  bal ve sütün karışımından yapılır. Cildi korur, pH seviyesini dengeler, cild üzerinde oluşan yaraları çabuk geçmesini sağlar. Cildi nemlendirici etkisi var. Kısacası faydalıdır.

  Yapılması en kolay maskelerdendir. Bal ile süt karıştırılır. Cildi pürüzsüzleştir ve parlaklık sağlar.

  bal cildi yumuşatır süt ise nemlendirir ikisi karışınca cildi yumuşatma için yeterli bir besleyiciliğe sahiptir