Balıklar su içer mi?

Balıkların kendi hayatlarını suda devam ettirdiğini herkes biliyor. Peki balıklar su içiyor mu?

Evet balıklarda su içer. Özellikle tuzlu sularda yaşayan balıklar kendilerini dengelemek için sürekli su içme ihtiyacını karşılamak zorundadır.

Bu konuya hakim olamıycam gerçekten suda yaşayan hayvan sürekli olarak su içme fırsatı oluyor, fazla içmiyor yada boğazına kaçıp fazla su içtiğinden ölenler varmıdır ki merak ettim.

Evet balıklar su içerler. Tatlı ya da tuzlu sularda yaşamaları da vücuda aldıkları su miktarında etkilidir. Vücuttaki su konsantrasyonunu dengede tutmak içinse solungaçlarından bir miktar suyu dışarı atarlar. Böylece sürekli olarak bünyeye su almamış olurlar.

Şu an benimde beynimi kemiren, derin düşüncelere sokan bir soru. İllaki vücuduna su giriyordur bir şekilde, ama sanıldığı gibi kana kana su içmiyordur herhalde. Tatlı su balıkları ağızları ile içip solungaçlarndan atıyorlarmış kulağım gelen yeni bilgiye göre.

Balıklar su içinde yaşadıkları için sürekli bir an devir daimi vardır. Akvaryumları sürekli temizlemek zorunda olmamızın nedeni budur. Yani balıklar su içer.

Suda yaşıyan hayvan tabikide su ihtiyacını karşılar her varlıkta oldugu gibi onlarda ihtiyaclari var.

Evet içe bilirler kesin kanıtlanmış bilgi ben öyle okumuştum bir yerde.

Bir belgesel de izlemiştim,evet balıklar su içer bunun sebebi hayat kaynağı olabilir bile diyebiliriz.

Her nekadar suda yaşayan bir canlı olsalarda balıklarda su tüketmektedir. Özellikle tuzlu su balıkları hayatta kalabilmek için su içmeye gerçekten ihtiyaç duyarlar.

Balıklar tatlı sularda ve tuzlu sularda yaşayanlar olarak ikiye ayrılır. Suyun içinde yaşayabilen canlılar olarak bilinirler lakin bu durum onların illaki su içecekleri anlamına gelmez. Ama yine de şunu söyleyebiliriz ki evet balıklar da su içer. Tuzlu sulardaki balıklarda tuz nedeniyle kaybedilen suyun su içilerek tekrar takviye edildiği bilinir. Tuzlu su balıkları suyu daha iyi kullanmak için böbreklerinden atılan su miktarını en aza indirir. Tatlı sulardaysa bunun tam tersi bir durum oluşur.

Evet balıklar da su içer. Vücudundaki tuzu dengelemek için su içtikleri bilinmektedir.

her canlının fizyolojik olarak suya ihtiyaci vardır. Bu suda yaşayan canlılar iç de gecerlidir evet içerler

Yani tabii ki onlarda bir can taşıdığı için zaman zaman su içme ihtiyacı duyuyorlar. Aslında bu yüzden balıkların suları genel olarak temizlenmelidir. Temizlenmeyen sular pislikle karıştığı için bir süre sonra balığa zarar vermeye başlayacaktır. Özellikle tuzlu su balıkları kaybettikleri tuz oranlarını bulundukları suyu içerek telefi etmeye çalışırlar.

evet balıkların en büyük yaşam kaynağı oksijen,hava ve su çünkü onsuz asla yaşayamaz bir diger örneği balıklar suyun içinde nefes alıp vermek için solungaçlarina hava verir buda devir dayim yapar ve balıklar bu şekilde su içer

Yaşamın kaynağı olan su, canlıların vücutlarında farklı yoğunluklarda bulunur. Bu, suyu tüm canlıların,su içinde yaşayanlar da dâhil ,fizyolojik olarak kullandığı anlamına gelir. Yani, evet, balıklar da su içer.

Suyu tüm canlılar içer. Balıklar tatlı ve tuzlu sularda yaşayanlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Tuzlu sudaki tuz yoğunluğu balığın vücudundakine göre daha fazladır.

Baliklar tabiki su içerler özellikle tuzlu suda yaşayan baliklar çok su içer baliklarin kendisi zAten Sudan çikardin zaman ölen hayvanlar niye su içmesinler ki

Çok ilginç bir soru olduğunu belirtmek istiyorum öncelikle. Balıklar bilindiği üzere suda yaşayan canlılardır. Subiçinde baloncuklar çıkartmasını su içmesine yorumlarsam belki elle tutulur bir sebep söylemiş olurum.

Tabii ki balıklar suyun solundan için bir denge platformu ve solungaçları sayesinde yaşarlar.