Balıkta av yasağı başlıyor. Fiyatlar yükselir mi?

Balıkta av yasağı başlıyor. Fiyatlar yükselir mi? Konuyla ilgili bilgi veriniz?

Elbette her şehrimizde fiyatlar yükselecek balık yasağı gırgırların trollerin bağlanması demek yani balık tezgahlarına getirilen balığın ortalama %80 belkide daha fazlası bu yasağın içinde olan gırgırlar troller sağlar. Fiyatlar artacak hemde her bölgede 4 aylık bir yasak olacak bunun nedeni balıkların üreme dönemleri baz alınarak koyulan kurallar ama tezgahlarda balık olmaz diyemeyiz olur biraz pahalı olur olta balıkçıları var tezgahlara götüren tuttuğu balıkları balık yasağı olması gereken bir durum eğer bu yasak olmazsa bir kaç yılda balık türleri tehlikeye girebilir. Kısacası evet fiyatlar biraz yükselecek.

Kesinlikle av yasağı geldiği zaman fiyatlara etkisi vuruyor.

Su anda kilosu 30 lira olan levrek kesin 50 lirayı görür. Hamsi olduğu için levrek cupraya bakılmıyor ama hamsi olmayınca millet mecburen levreke cupraya yönelecek bu yüzden her ikisinin de fiyatı artacaktır

Balık avlama yasağı başlayınca elbette fiyatlar da etkilenecektir. Sadece kültür balıkları ve olta ile avlanan balıkları tezgahlarda görebileceğiz. Arz az olunca da fiyatlar yükselecektir.

Evet fiyatlar yükselir zaten şuan da yüksek. Bunun yerine daha başka şeyler tercih edilecek artık.

Balık fiyatlarında her sene olan durum gibi bu senede birşey değişmeyecektir. Av yasağı gelince fiyatlar artar bu normaldir. Bu senede artacaktır.

Zaten balık fiyatları hiç bir zaman ucuz olmuyor fakat av yasağı ile birlikte elbette dahada artacaktır.

Av yasağı geldiğine göre fiyatlar artacaktır.Bir iki aya kalmaz katlanmış şekilde zamlarla karşılaşırız.Benzinden mazottan sonra buna kesin zam gelir.Daha bunlar iyi günlerimiz daha kötü olacak ekonomi piyasası.İnsanlar et yiyemez balık yiyemez hale gelecek.