Balkonda mangal yakmak

Balkonda mangal yakmanın cezası var mı ? Ayrıca görgüsüzlük müdür mangal yakmak?

Balkonda mangalın ceza olarak bir kuralı olmadığını biliyorum fakat şekil olarak ve ahlaki yönden doğru bulmuyorum.

Komşuda pişer bize de düşer sözüne göre mangal yakıp dağıtmamak olmaz.Haaa şöyle bir durum var eğer ki balkon kimse tarafından görülmediği sürece problem olmaz ama bence görgüsüzlüktür.Çok fazla duman veya kokudan rahatsız olan komşular sizi şikayet edebilir ve bu ise cezaya sebep olabilir.

Bence görgüsüzlük bir de bu devirde alan var alamayan var. Kokusundan rahatsız olanlar olabilir. Bizim alt komşular hastası aslında ben de hastasıyım ama yerinde yersen şehrin içinde balkonda milletin canını çektire çektire hem ayıp hem de dinimizde günah. O yüzden yapmayın böyle şeyler yapacaksanız ise çok yapın dağıtın sevabına.

Eğer ki apartman ise bulunduğunuz yer, cezası olmasa bile diğer insanlar tarafından hoşgörü ile karşılanmayacağı için çokta uygun bir şey değildir.

Bence yaz aylarında özellikle vazgeçilmez olduğunu söylemek istiyorum. Hiçbir şekilde görgüsüzlük olarak görmüyorum. Ben yaz aylarında balkonda mangal yapmayı tercih ediyorum.

mangal yakmak keyifci adamın işidir neden görgüsüz lük olsun

Balkonda mangal yapmak inanılmaz keyiflidir. Daracık alanda o mangal ile harikalar yaratmak tam bir erkek için terapi gibi…
Komşuların ne dediğini ilgilendirmeden o duman ile dans etmek varya paha biçilemez.

Balkonda mangal yapmak diğer yerler de yapılan mangaldan daha zevklidir. Başkaları ne diyecek diye bu mahrumdan vazgeçilir mi ?

Pikniğe gidemeyenler için oldukça kolay bir çözümdür. Mutlu bir akşam geçirmenize olanak sağlar aynı zamanda.

Çok saygısızca bir davranış çünkü diğer balkonlarda oturan insanlar saygısızlık.

Balkanda mangal yakmanın cezası olmasa bile, etik olmaz.Apartmanda yaşayan ve mangal yapamayan insanlara karşı, hoşgörüsüzlük ve saygısızlık olur.

Kokusu her yere yayılır. Alan var, alamayan var. Pek yakışık almayan davranışlardandır bana göre.

Alanım varsa neden yapmayayım ki :slight_smile: eski oturduğumuz evimizde büyük teras vardı orda mangal yapar büyük masa kurup muhabbet ede ede keyif yapardık. Şimdi balkon ufak tabi mangal sığmaz bile yapamıyoruz :slight_smile:

Aile olarak mangal yapmayı severiz ve çok şükür bahçeli evimiz var ama buna rağmen mangal yaparken yine de tedirgin oluyoruz rahatsız olan var mı diye o yüzden malzemeyi bol tutup mahallede oynayan çocuklarla birlikte yiyoruz :hugs:

Apartman kurallarına göre balkonda mangal yakmanın yasak olduğunu biliyorum . Birinin sizi şikayet etmesi halinde belediyeden görevliler gelerek uyarabilir .

Kendi evinse yasak değildir bizim var son kat evimiz bizim, karışan olmuyor olamazda zaten görgüsüzlük değildir, insanlar kendilerine ziyafet yapıyor sadece.

Balkonda mangal yakmak yerine gore degisir.Apartman dairesinde oturuyorsaniz ve komsularinizla aranizda muhabbetiniz yoksa sıkıntılı rahatsiz edici olabilir.Mustakil bir yerde oturuyorsaniz zaten hic bir sikinti yasamazsiniz diye dusunuyorum.

Yasa da böyle bir ceza yok bildiğim kadarıyla ama görgüsüzlük mu derseniz görgüsüz demeyelim ama saygı diyelim. Çünkü bu dünyada kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı göstermek zorundadır ki bu davranış dinen de uygun değildir çünkü alabilen var alamayan var ya da alıpta yapamayan var. Tabi bunlar tamamiyle benim düşüncelerim

balkonda malğal yakılır ama onundumanı alt ve üst komşuları rahatsız edebil o yüzden yakmamakda fayda vardır.