Baş ağrısı nasıl geçer, fikirleriniz nelerdir?

Baş ağrısı nasıl geçer, fikirleriniz var mı, varsa nelerdir?

Ben çoğunlukla kahve içince geçiyor, içinde kafein olduğu için. Geçmiş olsun

Kişiden kişiye göre değişiyor mesela benim ılık duş alınca hafifliyor.

Ağrı kesici ilaç varsa kullanabilirsin.Kafana baş örtüsü tarzı bişey bağlarsanda ağrı biraz azalabiliyor.

baş parmakla işaret parmağı arasını bastırarak ovmak. Karanlık ve sessiz bir yer. Ek olarak stresten uzak durmak.

Bence parmaklarınızla kafanızı ovalarsanzda faydası dokunabilir diye düşünüyorum

benim migren ağrım tuttuğunda nane yağı sürüyorum ve buz tutuyorum başıma

En güzel çözüm sessiz sakin bir yerde mişil mişil uyumak tır

Sessiz ve karanlık ortamda gözlerimi kapatarak dinlenince genelde baş ağrım geçiyor ya da uyuyup uyanınca.

Benim gibi migren ataklarin varsa majezik tavsiye ederim zira gecmiyor diger turlu

duş olmak bazen iyi gelebiliyor onun dişinda sessiz bir ortamda uyumaya çalişmak

Baş ağrısı geçmesi için en pratik yol soğuk suda yıkamak.

Başım ağrıdıgı zamanlar duşa giriyorum genelde daha sonra da uzanıyorum sessiz bir ortamda çok iyi geliyor . Gözleri kapatıp dinlendirince daha çabuk geçiyor .

Duş almak ve uyumak iyi gelir. Sıcak bişeyler içilebilir. Ağrı kesici çok kullanma taraftarı değilim. Dayanılmayacak bir ağrım olmadığı sürece kullanmıyorum.

Doğal çözümü takıntı yapmamak ve düzenli uyku bana göre.

Ilık bir duş. Limonlu su içmenin de iyi geldiğini duymuştum.

Başınız ağrıyor ise gürültüden uzak sessiz bir ortama gitmelisiniz. Ve tanıdığınız iyi bir masaj yapan biri var ise ona kendinize masaj yapmasını isteyebilirsiniz.

Baş ağrısı için öncelikle bol su içilmeli. Arkasından biraz masaj yaptırıp rahatlanmalı. Bide ağrı kesici alınırsa ağrı hafifler.

Güzel bol kafeinli bir kahve içiniz 30 dk ya geçirir.

Bol su içmek duşa girmek ve uyku tabi unutulmaması gereken bir şey var o da ağrı kesici :grinning: