Başarılı bir kariyer için üniversite bitirmek şart mıdır?

Mükemmel bir kariyerin olmazsa olmazı üniversite mezunu olmak mıdır?

tabiki değil sabancı ağaoğlu üniversite mi bitirdi yani başarılı olmak için fırsatları en iyi sekilde kullanabilmek lazim ve bu firsatlari da onceden kestirebilmek

iyi bir kariyer yapmak için Üniversite okumak şart bence

Sadace biraz şans lazım belki biraz da para . Okumak artik Turkiye şartlarında önemli değil.

Evet bitirmek şart bende sağlık mezunuyum üniversite mezunlarına daha öncelik var

Aslında şart değil mesala bir avm bile üniversitesi mezunluğu gerekmiyor

Başarılı bir kariyer için üniversite bitirmek şart değildir. Bu tamamen kişinin kendisini geliştirmesi ile alakalı bir durum. İş dünyasına ayak uydurabilmek adına birey kendini çeşitli özelliklerle ve vasıflarla donatmalıdır ki kısa sürede ayakları kaymasın. Güncel, trend olan her bilgiyi takip edebilmeli, her gün yeni şeyler öğrenmeye uyumlu bir bünyesi olmalı insanın. Ayakları yere sağlam basmalı, öz güven sahibi olmalı. Bunlar için de yeterli düzeyde bilgi birikimine sahip olmalı. İnsanlarla uyum içerisinde çalışabilmeli. Kısacası kağıt üzerinde öğrenemediklerini teknik olarak öğrenmeli ve hayata faaliyet olarak geçirebilmelidir ki “üniversiteyi bitirmeden başarılı bir kariyer hayatına sahip oldum” diyebilsin.

Tabi ki şart değil.ben üniversite bitirmedim ama iyi bir kariyerin vardi.universite bitirmiş çok insan gordum başarılı olamayan.onemli olan tecrübe bence

türkiyede iş bulmak zor fakat iyi iş bulabilirsen üniversite olmadan kariyer yapabilirsin

Kesinlikle gerekli değil hatta bir üniversite mezunu olarak söylüyorum üniversite okumak tamamen zaman ve para kaybı

Olmazsa olmazı değil ama iyi biyerlere gelinmek isteniliyorsa gereklidir üniversite.

bence değil herşey insanın kendisinde bitiyor, bir insan kendisini ne kadar iyi geliștirirse o kadar kariyerinde iyi olur, üniversite kariyer için bir basamak değildir.

Üniversite okumak çok önemli ama her zaman kariyer için şart değil.

Genelde evet ama üniversite olmadanda yüksek yerlere gelenler mevcut

bence başarılı bir kariyer için unıversite ilk adımdır bana bence zeki bir insan unıversite okumadanda kariyer yapabilir

hayır tabikide üniversite mezunu bitirmiş çooook cahil insna vardır buna katılmıyorum üniversite okumak kariyer için şart değil bence

evet şart bence. Çünkü başarıya atılan ilk adımdır üniversite. Ve sonrasında çok çalışmakdır başarının sırrı

Aslında hem şart,hem şart değil.Şart çünkü kendi emeklerinizle biryerlere gelmeye çalışıyorsanız o diploma sizin için tek şans,şart değil çünkü ne mezunlar var şu başıboş geziyorlar ha dayın varsa iş değişir.

Bence insanda güven çalışma hirs olursa eğitim ikinci planda kalır daha doğrusu diploma ikinci planda kalır insanin kendisini yetiştirmesi çok onemli

Mesleğinde başarılı birçok ilkokulu müdür tanıdığım var.